Acıyorum Sizlere…….

17 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
430 defa okundu.
Acıyorum Sizlere…….

 

aslı köşe yazısı

Bazıları vardır ki kendilerini insan sanıyorlar. Kendilerini bir yerlerde görüp bana insan lazım diyorlar. Ömürleri başkalarını küçümsemekle geçiyor. Kendilerine sorsan adamın dibidir. Adamın dibidir de başkalarının gözünde nedir acaba sormak lazım. Adamlık dediğin birilerinin canını yakmaya çalışmak değildir. Kimisi var ki parası var diye biriyle muhatap olur kimisi vardır ki gönül eğlendirmeye çalışarak karşısındakini parçalar. Ama şunu bilmez ki her ne kadar insanları kullanılmış bir peçete gibi kenara atarsa o kadar kullanılarak değersizleşir, gözden düşer.

İnsan sevdiğine bakarken gözü kör olur. Hiçbir şeyin farkına varamadığı gibi çevresini de dinlemez. Ondan sonra ne mi olur ben size söyleyeyim. Karşısındaki insan olmayan mahlukatın verdiğin değerin, sevginin küçük bir parçasını bile hak etmediğini görür. Ne kadar acı değil mi? Ne demişler; Fazla değer soytarıyı kral eder. O yüzden soytarıya değer vermeyeceksin ki kendini kral sanıp istediği gibi davranmasın, soytarı olduğunu bilsin.

Bazılarının kalbi vardır ki tek kişiyle yetinemez,gördüğüne yazar. Be mahlukat sen kimsin ki insanları küçümseyip kendi ayıbını örtmeye çalışırsın. Bazı karaktersizlere değer vermemek gerekiyor. Neden mi? Çünkü onlar ya darbe alıp oturmayı seviyor, ya karaktersizliğiyle karşısındaki insanı kırmayı seviyor ya da kendisini sevmeyen birini bulup karşılıklı gönül eğlendirmeyi seviyor. Yazık onlara ömür boyu insanların canını yakarak yaşadıklarını sanıyorlar ki ben böylelerine güler geçerim. Madem insan değilsin 5 kuruşluk karakterin gururun yok neden kendini insan gibi göstermeye çalışırsın ki. Bir de hayret ederim insanlar karaktersiz olduğunu anladıktan sonra bile böylelerin yüzüne güler. Dayılanmalarına izin vererek ben adamın dibiyim diye ortada gezmelerine neden yardımcı olurlar anlamam.

Hiç kimseyi kullanmaya hakları yokken hayatlarına saf insanları alarak onları kullanmaya çalışırlar. Ne yazık onlara. Bir insan ne kadar saf olursa olsun bir kere canı yanınca karşısındaki mahlukatın karakterinin ne olduğunu anlıyor. Siz kendinizi fena sanan karaktersizler  neyinize güvenerek fenalık yapmaya çalışıyorsunuz? Kaba kuvvetinizle mi insanlara ders vermeye çalışıyorsunuz. Aslında acıyorum onlara. Hiçbir zaman sevilemeyip, insanların gözlerinden düşerek kendi değerlerini kaybedecek.

Bazılarını çok pışpışlayıp egolarını tatmin etmeyeceksin ki kendilerini insan sanmasınlar. Size karaktersizlerin huylarını daha açık bir şekilde anlatacak olursak; size değer veriyormuş gibi gözükürler, gözleri parlayarak bakar size. Sonra başkasıyla olduğunu görürsün hayırlısı dersin ve onu kaybedince hayatına arkadaş olarak girer ve hala onu sevdiğinizi düşünürler.Ondan sonra hayatına kendi gibi birini bulunca sizi kırıp kenara atarlar. İnsanoğlu bir kere hataya düşer. O yüzden yapılması gereken şey onların yalan mutluluklarını izleyip içten içe onlara acımak. Ne demişler kırdığın kalbin içinde Allah varsa? Böyle tipler ne duayı ne bedduayı hak eder. Böyle insanları Allah’a havale ediyor ve hakkımızı sonuna kadar haram ediyoruz. Tek karaktersizlikle kalmıyorlar tabii bir de işin içine nankörlük giriyor. Böyle varlıklar kendini nasıl insan yerine koyabiliyor, kendini nasıl yukarılarda görebiliyor, insanları ezmeyi ne sanıyorlar hiç anlamıyorum.Karakter ve insanlık onu bunu öpüp koklayıp, karşılıklı birbirini kullanmaksa, gönül eğlendirmekse insanlık ve karakter onlarda bol o zaman. Yazık onlara acımaktan başka hiç bir şey gelmez elimizden. Hayatınıza aldığınız kişilere dikkat etmeniz ve böyle insanlara gülüp geçme dileğimle.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN