AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU VE LİSESİ KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU

23 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
506 defa okundu.
   AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU VE LİSESİ KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU

acik-ogretim-lisesiOrtaokul Ve Liseye Kayıtlarla İlgili 2015-2016 Dönemi 2. Dönem İlk Defa Kayıt Ve Kayıt Yenileme İşlemleri İle İlgili Takvim Açıklandığı Söylendi

Açık Öğretim Ortaokulu ve Lisesi 2015-2016 Öğretim Yılı II. Dönem İlk Kayıt İşlemleri 18 Ocak-5 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.
Yapılan açıklamalarda: Açık Ortaokul ve Liseye kayıtlarla ilgili 2015-2016 Dönemi 2. Dönem ilk defa kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ile ilgili takvim açıklandığı söylendi. Daha önce hiç Ortaokul ya da Liseye başlayamayanlar ile herhangi bir sebepten okullarından ayrılarak eğitim ve öğretim hayatına devam edemeyenler açık öğretim hizmetlerinden yararlanarak eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Kayıt yaptıran ya da kayıt yenileten öğrencilerimize her türlü öğrencilik hizmetleri ile ders kitapları merkezimizden verilmektedir. Açık ortaokul ve Liseye devam etme zorunluluğu olmayıp. Kırşehir’de de Açıktan üst öğrenime devam etmek isteyenlerden Açık Ortaokul ve Liseye İlk defa kayıt yaptıracaklar ile daha önceden açık kayıt yaptırmış olanlar 5 Şubat 2016 tarihine kadar ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini yaptırabileceklerdir. 2016 yılı için öğrencilerimizi ilgilendiren bazı değişiklikler bulunmaktadır.

Kayıt ve Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Katılım Bedelini ödemek zorundadır.”denildi. 2016 yılında, bir dönem için İlk Kayıt Katılım Bedeli, 40 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.) İlk kayıt katılım bedelinin 10 TL’ si ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya merkezimizdeki ilgili görevliye imza- makbuz karşılığında ödemelerini yapabileceklerdir. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 29.05.1998 gün ve 1998/1 sayılı genelgesi ile 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı ve terörle mücadeleye katılan gazilerimiz ile çocuklarından ve bu mücadelede şehit düşenlerin birinci derecedeki yakınlarından durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt ücreti talep edilmez. Mahkemelerce, 5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında “eğitim tedbiri” konulan adaylardan da kayıt ücreti talep edilmemektedir.

Kırşehir’de de açık ortaokul ve Liseye ilk defa kayıt yaptıracaklar istenen belgeler ile merkezimize başvurmaları halinde 5 Şubat 2016 tarihine kadar kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Öte yandan kayıt yeniletmek isteyenler ise yine 25 Ocak 5 Şubat tarihleri arasında kayıtlarını yeniletmek için merkezimize başvurabileceklerdir. İlk defa kayıt yaptırmak isteyenlerin 2 adet vesikalık fotoğraf, kimlik belgesini ibraz ederek 1 adet kimlik fotokopisi, diplomanın aslı yoksa diploma kayıp belgesi veya tasdiknamenin aslı, banka dekontu, varsa engellilik raporu, ortaokula kayıt yaptıracaklar ise varsa Ustalık Kalfalık Belgesinin aslı ile birlikte başvurularını yapmaları gerekmektedir. Diploma ve tasdiknamenin fotokopileri ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 18 yaşını doldurmamış olanların velileri ile birlikte, 18 yaşını doldurmuş olanların ise bizzat kendilerinin başvuru yapması gerekmektedir. Olabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmesi için başvuruların son güne bırakılmaması önemle duyurulur.” denildi. Ayrıntılı bilginin http://aio.meb.gov.tr/ ve http://www.aol.meb.gov.tr/ adreslerinden edinilebileceği bildirildi.

Kırşehir’den de başvuru yapmak isteyenlerin 5 Şubata kadar başvurmaları gerektiği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN