Abdullah Çavuş Mirza Piyasaları Değerlendirdi.

30 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
206 defa okundu.

 

dsc_0886

Sarraflar Odası Başkanı Abdullah Çavuş Mirza piyasalar hakkında açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada piyasaların haftayı yükselişle kapattığını ve yeni yıldan itibaren tekrar eski haline döneceğini belirten Çavuş Mirza: “Piyasalar haftayı diğer haftalar gibi yılsonu itibari ile yükselişte kapattı. Bunun nedenini de şuna bağlıyoruz. Bankaların her yılbaşında olduğu gibi pozisyon kapatma işlemleri olur. Pozisyon kapatma dediğimde elinde olan Türk parasını kimi bana dövize kimi banka altına çevirir. Ondan dolayı da dövizde ve altında yükseliş oldu biraz. Bankaların yılsonu itibari ile açığa düşmemesi için elindeki TL mevduatlarını dövize çevirmelerinden kaynaklanıyor. Piyasada döviz aldıkları için ister istemez yükseldi. Ama bu geçici bir yükselmedir. Yeni yıla girdiğimizde fiyatların geri düşeceğini tahmin ediyoruz. Bankaların açığı kapatma içerisinde ki bir yükselmedir. 2017 yılından sonra dövizin dolar 2400 Euro 3500-3400 civarı ineceğini tahmin ediyoruz. Yükselmesi içinde dünya kamuoyunda bir neden yok. Bu yükselme bankalardan dolayı olduğu için 2017 yılında tekrar düzelmesini tahmin ediyoruz.”

DEĞERLENDİRMENİN ARDINDAN YENİ YIL MESAJI

Sarraflar Odası Başkanı Abdullah Çavuş Mirza gazetemiz 40 Arena’ya yaptığı piyasa değerlendirmelerinden sonra yani yıl dileklerini iletti. Çavuş Mirza yeni yıl dileklerinde: “2016 yılı zor bir süreç içerisinden geçti. 2016 yılını yarıya bölersek 15 Temmuz darbe girişiminde olan olaylar ister istemez Türkiye’yi baya etkiledi. Gerek siyasi gerek ekonomik alanda etkilemiş durumda. 15 Temmuz sürecinde anladığımız tek nokta şu oldu ki bizim düşmanımız sadece kendi içimizde gördüğümüz değil gizli düşmanlarımızın da olduğunu gördük. Tüm Avrupa ülkelerinin tüm batının bize karşı şuan ki hükümete karşı olduğunu gördük. Bir söz var bir musibet bin nasihatten iyidir diye oda bize musibet olsun ders çıkarmasını bilelim. Bu vatan hepimizin vatanı vatan hainlerine prim vermeyelim. Bu günler bizim birlik ve beraberlik içerisinde olacağımız gündür. Ve 15 Temmuz sürecinden sonra bunu halk olarak gösterdik. Bu Türkiye’de yaşayan herkes kardeştir. Türkü de kürdü de alevi Sünni Çerkez’i Abaza Laz’ı da herkes Türk dür. Tek kimlik TC dir. Başka bir şey yoktur. 2017 yılında birlik ve beraberlik içerisinde geçmesi önce Türkiye’mize sonra tüm İslam âlemine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Allah 2017 yılımızı hayırlı etsin.  ” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On