Abdullah Çalışkan ‘Kırşehir’imize yakışan bir kütüphane yapacağız’

13 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1304 defa okundu.

almere-3

Çalışkan Halk Kütüphaneleri; din, dil, yaş, ırk, cinsiyet, milliyet,eğitim, kültür, sosyo-ekonomik düzey ve politik görüş farkı gözetmeden kısacası yediden yetmişe her kesime, her tür kütüphaneye ait materyali ve çeşitli iletişim yollarını kullanarak kültür ürünlerini ve bilgiyi insanlığın hizmetine ücretsiz sunarak, onlara ömür boyu eğitim ve boş zamanları değerlendirme olanağı veren eğitimsel etkinlikte önemli rol oynayan toplumsal kuruluşlardır.

Günümüzde Türkiye genelinde Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bu hizmetleri sağlayan 1141 Halk Kütüphanesi mevcuttur.

Halk kütüphaneleri kendi içinde Gezici Kütüphaneler ve Çocuk Kütüphaneleri olarak da faaliyet göstermektedir  diyerek sözlerine şöyle devam etti .

Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN Lütfü İkiz İl Halk Kütüphanesini yıkarak yerine modern ve donanımlı bir kütüphane binası yapacağız.

Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN konu hakkında şunları söyledi: “İl merkezimizde bulunan Lütfü İkiz İl Halk Kütüphane binası çok eski yıllarda yapılmış ve eğitimde marka kent olan Kırşehir’imize yakışmayan bir bina idi.

Gururumuz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin her türlü imkânları olan bir binada araştırma yapmalarını ve ders çalışmalarını arzu ettik. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Kalkınma Bakanlığımız nezdinde gerekli girişimleri yaptık ve yeni kütüphane yapımı işini 2014 yatırım programına aldırdık.

Kütüphane binasının projesi hazırlandıktan sonra hızla inşaatına başlayacağız.

Bu yeni yatırımın memleketimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Kırşehir’in eğitimdeki başarı seviyesinin hiç düşmemesi için gerekli tüm yatırımları yapmaya devam edeceğiz.

Memleketimizin, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak güçlü nesiller yetiştirmesi için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz”.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN