A Capella’dan, Üstad’ın Anısına Potpori

28 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
452 defa okundu.
A Capella’dan, Üstad’ın Anısına Potpori

A Capella’dan, Üstad’ın Anısına Potpori

On’lar Acapella grubu Neşet Ertaş’ın ölümünün 6. yılına ithafen bir “Neşet’e Dair” isimli içinde Neşet Ertaş ile en çok bütünleşmiş olan Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm, Yalan Dünya, Bahça Duvarından Aştım gibi türkülerin yer aldığı 2 dakika 16 saniyelik bir potpuri ve klip yayınladı.

25 Eylül 2012’de İzmir’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden “Neşet Ertaş’ı, ülkenin ortak bir değeri olarak sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde gelecek kuşaklara tanıtmak ona karşı bir borcumuz” diyen Acapella ekibi Neşet Ertaş anısına yaptığı potpuri 7’den 70’e herkesin beğenisini kazandı.

Youtube ve Instangram’da gerek Kırşehirliler gerekse 81 ildeki Neşet Ertaş sevdalılarından olumlu tepkiler aldı. Kırşehirli Muhammed Doğangüzel klip hakkındaki düşüncelerini gazetemiz muhabirine özel açıklama yaparak şu sözlere yer verdi; “Üstad’ın acısı hala dün gibi içimizde ama onu bu şekilde anmak, anıldığını görmek son derece gurur verici. Onun yaşadığı topraklarda yaşadığım ve bozkır kokusunu hissetmekten onur duyuyorum. Bozkır’ın Tezenesinin bendeki yerini anlatmakla bitmez.

Neşet Ertaş konserlerinde, performanslarında önce uzun hava ile başlar ardına daha duygusal şarkılar ile devam eder finalde ise insanlar mutlu ayrılsın diye hareketli şarkılar söyler. Eğer şarkı sıralamaları buna göre yapıldıysa ustayı gerçekten anmışsınız, yad etmişler. Emeğinize sağlık!”

Yapılmış bu ince jest başka illerdeki Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş sevdalılarının aklına farklı fikirler getirerek klip altına güzel yorumlar yapmalarına sebep oldu. Bu yorumları yapanlardan bir diğer isim ise Recep Bahadır Ayduğ oldu. Ayduğ, bir Neşet Ertaş sevdalısı olarak sunduğu öneri mesajında şunları kaydetti;”Klip çok Lezzetli. Ama bu gruptan çok leziz Neşet potpuri çıkar siz de biliyorsunuz. Şöyle bir 10 dakika. Dağılıp bölünmeler her grup da olur ancak bu grup hakikaten “tam” olmuştu. Şimdi iki grup da eksik. Tabii ki çoğunluk burada olsa da, size de sağlam bir bass bariton lazım diye düşünüyorum naçizane. Böyle bir klip ve potpuri yaptığınız için bir Neşet Ertaş sevdalısı olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Başarılarınızın devamını diliyor ve bekliyoruz.”

(Haber :Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com