9. ULUSLARARASI ARKEOLOJİ ÖĞRENCİLERİ SEMPOZYUMU

13 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
150 defa okundu.

Ahi Evran Üniversitesi Eski Çağ Kültürleri Topluluğu Tarafından Organize Edilen Ve Bu Yıl Ahi Evran Üniversitesi Ev Sahipliğinde Düzenlendi.

  1. ULUSLARARASI ARKEOLOJİ ÖĞRENCİLERİ SEMPOZYUMU

 

  1. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu Üniversitede Başladı

Ahi Evran Üniversitesi Eski Çağ Kültürleri Topluluğu tarafından organize edilen ve bu yıl Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 9. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumunun açılışı yoğun katılımla gerçekleşti Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonundaki açılış törenine Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü temsilcisi Ahmet Erzurum, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Işık Adak Adıbelli yaptı. Adıbelli konuşmasında, sempozyumun Arkeoloji Bölümü öğrencileri için oldukça önemli olduğunu ve bu sempozyumdan öğrencilerin verimli şekilde faydalanmaları gerektiğini anlattı. Sempozyuma lojistik destek veren Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Kırşehir Belediyesine ve sempozyumun hazırlanmasında, planlanmasında ve organizasyonunda emeği geçen öğrencilere teşekkür eden Yrd. Doç. Dr. Işık Adak Adıbelli,  sempozyumun öğrenciler için faydalı geçmesi temennisinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından sempozyumun ilk oturumu gerçekleşti. Anadolu Üniversitesi öğrencisi Yusuf Bingöl’ün oturum başkanlığı yaptığı sempozyumda; Aytuğ Öztürk “Antik Çağ Toplumlarının Özellikleri, Geleneksel Statüleri ve İktisadi Yapıyı Belirleyen Kurumlar” konulu sunumunu, Ela Altay “Yiyecek Arkeolojisi ve Yiyecek Tüketimini İncelemek İçin Kullanılan Yöntemler” konulu sunumunu, Serdar Cülük “Süreçsel Arkeoloji” konulu sunumunu ve Ayşegül Şengül de “Atatürk ve Arkeoloji” konulu sunumlarını yaptılar.

  1. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu 15 Mart 2018 tarihine kadar Ahi Evran Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda devam edecek.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN