81 İlde Aynı Anda Sela Okundu

16 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
383 defa okundu.
81 İlde Aynı Anda Sela Okundu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen mücadelenin simgesi haline gelen selalar, bu gece İlimiz başta olmak üzere Türkiye genelinde 90 bin camide tekrar okundu.

81 İlde Aynı Anda Sela Okundu

Diyanet İşleri Başkanlığınca “Ezanları Susturan Darbelerden, Darbeleri Susturan Salalara” şiarıyla düzenlenen programlar çerçevesinde, darbe girişiminde millete ihanete karşı birlik ruhu aşılamak ve manevi bir güç sağlamak için okunan selalar, bu gece İlimiz başta olmak üzere Türkiye genelinde 90 bin camide tekrar okundu.

“15 TEMMUZ TARİHİ ASLA UNUTULMAMALI”

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde saatler 00:13’ü gösterdiğinde İlimizde ve tüm yurtta sela okundu.  Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi gecesi okunan selalar ve ezanlar milli birlik ve beraberliği, zulme karşı koymayı sağlamıştır. 15 Temmuz gecesi yaşananları hüzünle hatırlayan İlimiz halkı, yaşadıkları duygu ve düşünceyi şöyle anlattı, “Yaşanan olayları hatırladığımız zaman hoş olmayan şeyler aklımıza geliyor. 15 Temmuz tarihi asla unutulmamalı. Yüzlerce hatta binlerce kardeşlerimiz ile böylesi birlik ve beraberliğin yaşandığı önemli bir günde bir araya geldiğimiz için mutluyum. Allah’ım bir daha o kara geceyi yaşatmasın” diyerek dualar ettiler.

“DARBE GİRİŞİMİNİ TETİKLEYEN FAKTÖRLER ASLA GÖZ ARDI EDİLMEMELİ”

15 Temmuz‘da Türk milletinin ülkesine ve devletine sahip çıktığına işaret eden vatandaşlar, darbe girişimini tetikleyen faktörlerin asla göz ardı edilmemesi ve mücadelenin aynı hızla sürmesi gerektiğini vurguladılar.

15 TEMMUZ GECESİ MİLLETİN BİRLİĞİNİ VE BEKASINI TESİS ETMEK İÇİN BÜTÜN İLLERDE EZAN VE SELALAR OKUNDU

Milli Birlik ve beraberlik Ruhunu yaşamak için Meydana akın eden Binlerce kişiden biri olan ve yaşı gereği herkesi duygulandıran 85 yaşında ki Aynur Keskin, “O gece selalar ve ezanlar milli birlik ve beraberliği, zulme karşı koymayı sağlamıştır. Millet olma bilincini tekrardan bize gösterdi. 15 Temmuz gecesi milletin birliğini ve bekasını tesis etmek için bütün illerde ezan ve selalar okunduğunda gerçekten çok kötü olmuştuk. Yaşanan o kötü geceyi asla unutmayacağız. Televizyonlardan gördüğümüz zaman direk sokaklara döküldük, Onların yanında olamasakta ilimiz de onlara destek verdik. Çok kötüydü, Allah Milletimizden razı olsun. Bugünkü okunan ezan ve selalar o gece birlik ve beraberliği için canını seve seve feda eden kardeşlerimiz ve gazilerimiz için okundu. Allah hepsinden razı olsun. Mekânları cennet olsun. Vatanımız ve Milletimiz için canlarını seve seve veren Yiğitlerimizi asla unutmayacağız” dedi.

 “SELA OKUNURKEN 15 TEMMUZ’U HATIRLADIK”

Keskin, “Allah bize bir daha devletimize ve milletimize 15 Temmuz’daki gibi acı göstermesin” şeklinde konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On