8. Etkinlik Düzenlendi

28 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
364 defa okundu.

18193879_1759159007435365_7195447016201472421_n

Dünya Kırşehirliler Derneği Başkanı Ünal Kaya 8. Etkinlik Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Gerçekleştirdi

 

Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad – Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa yürüttükleri “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 8.cisi Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği olarak yürütülen“ Gençlerimize Güveniyoruz” projesi kapsamında 8.cisi Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Ahilik İlkeleri ve Gençler İçin Tecrübe Konuşuyor konulu seminer düzenlendi.
Seminere konuşmacı olarak Stempeks Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ahi cert Belgelendirme Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Beşinci katıldı.

Nuri Beşinci, ithalat ve ihracat ile uğraştıklarını belirterek, Almanya’da ve Türkiye’de faaliyet gösteren firmalarının ürün kalitesi bakımından karşılaştırmalar yaparak, Almanya’da okuyan oralı gençlerin sizlerden bir üstünlüğü yok sadece işlerini dürüst yapmaya çalışıyorlar ve başarıya ulaşıyorlar dedi. Aslında bizim Türk insanı zeki ve çalışkandır. Türkiye’de bir firmanın tesisini gezip gören Alman ve Amerikan iş adamlarının standartlara göre çok çok iyi olduğunu görünce 3 aydır almaya çalıştığımız işin 3 dakikada karar vererek tamam bu tesisten malzemelerimizi istiyoruz ve işi size veriyoruz dediler. Sonrasında ürünler hazırlanıp Almanya’ya sevk edildi. Ürünleri açıp adamlara gösterdiğimizde, bu ürün o fabrikadan mı çıktı yoksa bize başka yeri gösterip başka bir fabrikadan mı ürün yaptırdınız dediler .Buda şu demekti fabrika tesis on numara ama çıkan ürün çok çok kötü ve
kalitesiz. Sonrasında bu adamlarla ileriye dönük iş yapmamız mümkün değil. Ozaman Ahilik sisteminde ne var dürüst imalatçı olmamız lazım. Verdiğimiz sözü yerine getirip işimizi dürüst yapmamız lazım dedi.

Gazeteci-Yazar Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya, Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti. Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanacak olan Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.

HABER MERKEZ

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN