8 AYDA 74 ÖĞRENCİ 735 ESER RESMETTİ

12 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
8 AYDA 74 ÖĞRENCİ 735 ESER RESMETTİ

8 AYDA 74 ÖĞRENCİ 735 ESER RESMETTİ

Kırşehir Belediyesi, Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan yağlı boya resimler, Ahi Külliyesi alanında sergileniyor. Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinden 74 öğrenci 8 aylık eğitim döneminde 735 eser resmetti. Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinin resmettiği resimlerinin sergilendiği serginin açılışını yapan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Sanatsal faaliyetlerin arkasında duracaklarını söyledi.

“AMATÖR SANATÇILARIN PROFESYONEL SANATÇIYIM DİYENDEN DAHA İYİ BİR RESİM ÇIKARDIĞINI GÖRÜYORUZ”

Kentimizde özellikle saz sanatçısı ve söz sanatçısının çıktığını söyleyen Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu,

“amatör dediğimiz resim sergilerini ben yaklaşık 10-15 yıldır takip ediyorum. Özellikle bu tür kursların tabana yayılmasıyla ev kadınlarının hayatında çok önemli bir yer tuttuğunu görüyoruz. Çizilen her resim bizim dünyaya, insanlığa bakış açımızı gösteriyor. Bu sanatsal faaliyetlerin arkasında duracağız. Özellikle bu tür faaliyetleri geliştirip daha da büyütmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Ama öneri sizlerden gelecek. Nice Amatör sanatçıların Profesyonel sanatçıyım diyenden daha iyi bir resim çıkardığını görüyoruz” dedi.

Kırşehirli kadınlarımızın el emeklerini inceledik sergilerini gezdik diyen Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz,

“KIRŞEHİR’DE BÖYLE DEĞERLERİN YETİŞMESİ MUTLULUK VERİCİ”

“Özellikle kadınlarımız çoğunlukta. Sergiyi gezdiğimizde mutluluk ve gurur verici bir tablo ortaya çıkıyor. Kırşehir’de böyle değerlerin yetişmesi mutluluk verici. Bu değerlerin hem ülke genelinde hem de dünya geneline yayılmasını bekliyoruz. Bu tür becerilerin gelişmesi içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

Aile Yaşam Merkezi Resim Öğretmeni Derya Yıldırım,

“HERKESİN HAYATINA BİR NEBZE DE OLSA DOKUNDUYSAK NE MUTLU BİZE”

“8 aylık eğitim döneminde 74 öğrencimiz 735 eser resmetti ama sergimizde sadece 76 eserimiz sergilendi. Yine farklı yerlerde farklı alanlarda farklı resimlerimiz olacak. Resim sergimiz Cuma gününe kadar açık olacak. Herkesin hayatına bir nebze de olsa dokunduysak ne mutlu bize.”

Aile Yaşam Merkezi Kursiyerlerinden Gönül Hicran Yanık ise;

“İLHAM KAYNAĞINIZDAN DESTEK ALARAK RESİM YAPIN”

“Emekli olduk ve arkadaşlarımızla hep birlikte emekli olduktan sonra Aile Yaşam Merkezinde bulunan resim kursuna yazıldık ve zevk alarak kurslara gidiyoruz. Bugünde 1 yıl boyunca yapmış olduğumuz çalışmalarımızı sergiledik ve çok mutluyuz. Bu sene resmettiğim yağlı boya çalışmamı 3 ayı aşkın sürede yaptım. Okulda resim ile ilgileniyorduk ama bu kadar profesyonel yapamıyorduk. Her yıl farklı bir çalışmayı ele alıyoruz. Hocalarımızda bize cesaret veriyor. Herkes bence resim ile ilgilenmeli. Benim ilhan kaynağım eşim ve çocuklarım. Resme ilgi duyan herkesi ilham kaynaklarından destek alarak resim yapmaya davet ediyorum.”

Aile Yaşam Merkezi Kursiyerlerinden Hüseyin Altunsaray ise;

“KAHVE KÖŞELERİNDE, ÇAY OCAKLARINDA VAKİT KAYBETMELERİNİN HİÇ ANLAMI YOK”

“Emekli olduktan sonra resim kursuna gelerek yağlı boya resmi yapmaya başladım. Yaklaşık 40 tane tabloya ulaştım. En son 2 yıldır da portre çalışmaları yapmaya başladım. Önce kendi portremi yaptım daha sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini yaptım. Özellikle emekli olan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum, mutlaka hobileri olsun. Kahve köşelerinde, çay ocaklarında vakit kaybetmelerinin hiç anlamı yok. İnsanların kesinlikle hobileri olmalı. Resim yaparken kendimi resmin içinde buluyorum. Hem bir şeyler ortaya çıkarıyorum hem de mutlu oluyorum. Resim yaparken sağlıklı bir beyine sahip oluyorum. Küçük paralarla çok büyük işler ortaya çıkarıyoruz. Emekliliğimi güzel değerlendirdiğimi düşünüyorum. Emekli arkadaşlarıma rol model olmak istiyorum. Arkadaşlarımız bu tür sanat ile ilgilensinler, gerçekten bu çok önemli. Hem yeni çevreler oluşturuyoruz, hem de yeni arkadaşlıklar ediniyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com