78 YAŞINDA SAĞLIKLI KALMANIN SIRLARI

8 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1199 defa okundu.
78 YAŞINDA SAĞLIKLI KALMANIN SIRLARI

DSC_1716Şuan 78 yaşında olan Yaşar Yapıcı Koah hastalığı nedeni ile eski alışkanlıklarından

feragat ettiğini açıklayarak,her sabah uyandığında küçük sportif faaliyetler

bacak hareketleri kol, boyun açma kapama hareketleri ile vücudunu zinde tuttuğunu belirtti.

 

8 Ağustos 1937 yılında Kırşehir iline bağlı Akçakent kasabasında dünyaya geldi. İlkokulunu Kırşehir Gazi İlkokulunda ortaokulu Kale Ortaokulunda, liseyi Teknik Lisede, Üniversiteyi Yıldırım Beyazıd Üniversitesi elektrik mühendisliği bölümünde okudu.

Öğrencilik hayatının bitmesi ile birlikte Kırşehir’de iş imkanlarının kısıtlı olması sebebi ile Ankara Radyo Evi’nde 1 yıllık kısa bir iş hayatı oldu. İş hayatı son bulan Yapıcı askerliğini yapmak üzere Aydın iline bağlı bir köye yedek subay olarak tayin edildi. Askerliği bittikten sonra inşaat işi yapan babasının yanında çalışmaya başladı. İşlerin durgun ve zararlı olması ile birlikte 1968 yılında bir arkadaşının vasıtası ile YSE (yol-su-elektrik) firmasına başvurdu ve işe alındı. 4 yıl süren YSE macerasının sonunda tekrar babasının yanında yapılan inşaatların elektrik hatlarını yapmaya başladı. İşlerin düzenli gitmesi ile birlikte Kırşehir’de bir elektrik dükkanı açtı işlerin daha da iyi olması kardeşleri ile beraber ortak bir şirket açmasına neden oldu. İnşaat ve elektrik işlerinin yanı sıra Kırşehir’de hazır briket işi yapmaya başladı. 1978’li yıllarda olan siyasi olaylar nedeniyle Kırşehir’deki iş yerleri tahrip gördü bunun üzerine İstanbul’a gitmek durumunda kaldı. İstanbul sanayi sitesi yapı merkezlerinin elektrik işlerini yapmaya başladı ve 10 yıl İstanbul’da kaldı. 1989 yılında kardeşi eski Kırşehir Belediye Başkanı Mehmet Ali Yapıcı’nın trafik kazasında vefat etmesi ile birlikte kötü alışkanlıkları olan alkol ve sigarayı bıraktı.

Şuan 78 yaşında olan Yaşar Yapıcı Koah hastalığı nedeni ile eski alışkanlıklarından feragat ettiğini açıklayarak,her sabah uyandığında küçük sportif faaliyetler bacak hareketleri kol, boyun açma kapama hareketleri ile vücudunu zinde tuttuğunu belirtti.Yaşar Yapıcı sabahları süt,yumurta,bal,tereyağ,kuruyemiş gibi yiyecekler ve 1 dilim ekmek yediğini söyledi. Öğle yemeğinde ise hafif atıştırmalık ve meyve tüketiyor. Akşam ise 1 kase çorba ve 100 gram et tüketiyor ve bol su içiyor. Yaşar Yapıcı gazetemize gençlerinde sağlığına dikkat etmesi bol spor yapması temennisinde bulundu.Bizde Yapıcıya sağlıklı ömürler diliyoruz..

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN