7 Şehit Haberi Yürekleri Yaktı

4 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
751 defa okundu.
7 Şehit Haberi Yürekleri Yaktı

Batman’da, askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcının İnfilak etmesiyle 7 askerimiz şehit oldu.

7 Şehit Haberi Yürekleri Yaktı

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler, asfaltın altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada, 1’i astsubay, 6’sı uzman çavuş, 7 asker şehit oldu, 2 asker de ağır yaralandı.

YİNE KIRŞEHİR’DEN BATMAN’A 81 İLİN OCAĞINA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

7 şehit. Bilgi olsun diye Uzman Çavuş, asker, astsubay diyoruz ama fark eder mi? Astsubayı da canımız, askeri de, Uzman Çavuşu da… Hepsinin de tek bir amacı var. Bu vatanı Milleti korumak, kollamak. Hepsinin bekleyeni vardı. Kiminin annesi, kiminin kardeşi, kiminin babası, kiminin eşi, kiminin nişanlısı, kiminin ise çocukları…. Hepsinin yolunu gözleyenleri vardı. Şimdi şehitlerimizin aileleri acı bir haberle sarsıldı. Artık 7 şehidimizle ne konuşabilecekler nede artık görebilecekler. 7 can… Bugün 7 canımız gitti. Yine Kırşehir’den Batman’a 81 ilin ocağına şehit ateşi düştü.

7 CANIMIZ GİTTi…

Bu ülke yıllardır bu bela ile uğraşıyor. Şehit ateşinin düşmediği ne il kaldı nede ocak. Kırşehir’den Samsun’a, Batman’dan, Hakkâri’ye 81 ilin tamamında şehit, şehitlik var.  Onları ne zaman hatırlasak bu vatan toprağı için canlarını veriyor diyoruz ama onları sadece bu kara günlerde hatırlıyoruz. Çünkü o kadar şehidimiz var ki, giderek terörle yaşamaya alışıyoruz. Gelen acı haberle sarsılıyoruz, ağlıyoruz ama bu acı sadece ana baba ocaklarında baki kalıyor. Giderek isimleri dahi unutuluyor. Bu yüzden teröre alışma Türkiye, Alışma…

81 İLDE ŞEHİT, ŞEHİTLİK VAR

PKK’lıların hain saldırısı ise şöyle oldu;

Hasankeyf ilçesine bağlı Altınoluk ve Çelikköy köyleri arasında, Umutlu köyü yol ayrımında, devam eden yol yapım çalışmasının emniyetinin alınması amacıyla görevlendirilen askerleri taşıyan zırhlı araca, Perşembe günü saat 06.00 sıralarında saldırı düzenlendi. PKK’lı teröristler, yola tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirdi. Patlamada 7 asker şehit oldu, 2 asker de ağır yaralandı.

3 ASKER HASTANEDE ŞEHİT OLDU

Saldırının ardından bölgeye güvenlik güçleri ve çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralı askerler, bölgedeki hastanelere kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralı askerlerden 3’ü, doktorların tüm çabasına karşın, kurtarılamayarak, şehit oldu. Şehitlerden 1’nin astsubay, 6’sının ise uzman çavuş olduğu bildirildi.

YOLDA DEV ÇUKUR OLUŞTU

Patlamayla birlikte asfalt yolda 1,5 metre derinliğinde 4,5 metre çapında geniş çukurun oluştuğu görüldü. PKK’lı teröristlerin, el patlayıcıyı önceden yola tuzakladığı, kablolu düzenekle uzaktan kumandayla infilak ettirdiği saptandı. Güvenlik güçleri, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlattı.

SAMSUNLU ŞEHİT UĞUR GÖKSU’NUN SON PAYLAŞIMI DUYGULANDIRDI: ‘YANINDA OLAMASAM DA KALBİM HEP SENİNLE SEVDİĞİM’

Şehit olan askerlerden birinin Samsunlu Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu olduğu öğrenildi. Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu’nun acı haberi memleketi Samsun’un Ladik ilçesinde bulunan baba ocağına ulaştı. Haberi alan acılı aile gözyaşlarını tutamadı. Şehidin baba ocağı Türk bayraklarıyla donatıldı. Öte yandan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Göksu’nun 2 hafta önce sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ise görenleri duygulandırdı. Göksu nişanlısıyla birlikte olduğu fotoğrafı paylaşarak üzerine ise şu yazıyı yazdı: “Yanında olamasam da kalbim hep seninle sevdiğim. Beraber mutlu yıllara. Nişanımızın 1. yıl dönümü kutlu olsun.”

ESKİŞEHİR’E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Batman’daki patlamada Eskişehirli Uzman Çavuş Neşet Gök de şehit düştü. Acı haber şehidin Emek Mahallesi Şölen Sokak’ta oturan baba evine ulaştı. Bekâr olduğu öğrenilen 25 yaşındaki şehit Neşet Gök’ün evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin babası Turan Gök’ün belediye işçisi, annesi Nurcan Gök’ün ev hanımı olduğu öğrenilirken, 19 yaşında Burak isminde ve 7 yaşında Batuhan isminde iki erkek kardeşinin olduğu belirtildi. Şehidin en küçük kardeşi 7 yaşındaki Batuhan Gök’ün ağabeyinin gitmesine razı olmadığı ve şehit olacağını önceden söylediği iddia edildi. Öte yandan aile için evin önünde sağlık ekipleri hazır bekletildi.

TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN

Şehit olan askerlerimize Rahmet dileyen Kırşehir halkı, “Allah güvenlik güçlerimize kuvvet versin. Şehitlerimiz nur içinde yatsın”

YİNE YÜREKLER YANDI

Ali Keskin, “Çok yazık bir kez daha yürekleri yaktılar. Ölen şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyoruz. Terörü destekleyenlere de lanet olsun”

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!

Ya rabbim sen bu eylemi gerçekleştirenlerin destek verenlerin tez zamanda cezalarını ver diyerek acısını dile getiren Harun Erdoğdu, “Ruhları şad mekânları cennet olsun. Ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun. Bu son olur inşallah yeter bitsin bu şehit haberleri. Bu alçakça tuzağı kuranlara  Lanet olsun.  Zalimler için yaşasın Cehennem. Bir ölür bin diriliriz. Şehadete hazır binler var. Rabbim cennetini nasip etsin size” dediler.

ŞEHİTLER İSİMLERİ :

Ömer Yiğit Ulus: Jandarma Asb. Çvş. ŞEHİT   (İzmir)


Ali Hekim: Jandarma Uzman Çvş. ŞEHİT  (Antalya)


Neşet Gök: Jandarma Uzman Çvş. ŞEHİT   (Eskişehir)

Özgür Can İnce: Jandarma Uzman Çvş. ŞEHİT   (Ankara)


Uğur Göksu: Jandarma Uzman Çvş. ŞEHİT    (Samsun)


Okan Dinçer: Jandarma Uzman Çvş. ŞEHİT (Balıkesir)


Süleyman Aydın: Jandarma Uzman Çvş. ŞEHİT

Yahya ŞEN: Jandarma Uzman Çvş. YARALI
M. Salih Akyüz: Jandarma Uzman Çvş. YARALI

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN