19 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2152 defa okundu.

KIRGARAT-C’DEN ANLAMLI ZİYARET

Kırşehir’in Medya yapılı Sivil Toplum Kuruluşlarının yüzde 98’ini bünyesinde barındıran Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C) topyekün, Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürü Halil Çalışır’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık, KIRGARAT- C Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhlas Haber Ajansı Kırşehir Temsilcisi Enderhan Öz, KIRGARAT- C Yönetim Kurulu Üyesi Sait Uyar, Ahi Televizyonu Sahibi Hasan Eraslan, Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal, Çiğdem Gazetesi Sahibi Salih Güner, Haber 24  Sahibi Alparslan Demirbaş, Kırşehir Ahi Yurdu Gazetesi adına Salih Hançer ve cemiyet üyeleri katıldı.

Kırşehir’de basın mensuplarının zor şartlar altında başarı ile görevlerini ifa ettiklerini dile getiren Müdür Çalışır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kırşehir’in turizm tanıtımı konusunda elinden gelenin fazlasını yapacağını ifade etti.

Gerek yerel gerekse ulusal anlamda Kırşehir’in tanıtımına ağırlık vereceklerini ve tarihi ve kültürel şehir Kırşehir’in yerel basınından alacağı destekle de turizmde güçlü bir şehir haline geleceğini söyledi.

Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C) Başkanı Sait Yanık ise, Çalışır’a yeni görevinde kolaylıklar diledi ve Kırşehir’de yerel basının sorunlarından bahsetti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ve sohbet ile sona erdi. HALİ ÇALIŞIR HAKKINDA BİLİNMEYENLER?

1964 yılında Kırşehir’de doğdu. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Almanca bölümünden 1987 yılında mezun olarak tamamladı.1 yıl Ordu Aybastı Lisesinde vekil öğretmen olarak çalıştı. Memuriyet hayatına1989 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda başladı.1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne naklen geçiş yaparak Folklor Araştırmacısı, Kültür Merkezi Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2009 yılında Kırşehir Belediyesine naklen geçiş yaptı.Burada, Başkan Yardımcılığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve son olarak da Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü iken Cumhurbaşkanlığının 2019/115 sayılı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştığı süre içerisinde yurtiçinde düzenlenen sempozyumlarda Kırşehir Halk Kültürü ile ilgili çok sayıda bildiri sundu.

”Dünden Bugüne Dedeli Köyü” ve “Neşet Ertaş’a Şiirler” adlı kitabın derlemesini yaptı.Kırşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içerisinde de 19 yayınla Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin kitaplaşmasında öncülük yaptı.

Yerel Yönetimler, Eğicilerin Eğitimi, Kamu Kurumlarında Etkili İletişim, Motivasyon ve Protokol Kuralları ve Lobicilik alanlarında çok sayıda kursa katıldı. Ahi Evran Kültürünü Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, Türk Ocağı, Tarihi Çarşılar Federasyonu üyesi olan Halil Çalışır evli iki çocuk babasıdır. (HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN