14 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
52 defa okundu.

MUCUR BELEDİYE BAŞKANI ATILGAN YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kırşehir’in Mucur İlçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde görevi MHP’den devralan AK Partili Belediye Başkan Atılgan Yılmaz, belgelere dayanmayan hiçbir şeyi konuşmuyoruz diyerek “Devraldığımız alanları şimdide kendinize vakit ayırıp gidin ve gezin, belediye alanlarında çalışan işçiler kendi alanları gibi devlet alanlarını kullanmışlar, ATM Memurlarına 137 milyar 654 bin lira ödenmiş, Öyle bir duruma gelmiş ki alınan personelin tamamı teknik personel olmuş, Belediyeye gelmeden maaşlarını almışlar, Kilit parke çalışması için ödenen bedel belediye hesaplarında yok” ve bunun gibi birçok önemli çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kırşehir’in Mucur İlçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde görevi MHP’den devralan AK Partili Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında , “Belgeye dayandırmadan konuşmayacağız. Belediye’de mevcut olan evraklarla sizlere sesleniyoruz. İdareci arkadaşlarımız biz istediğimiz için değil doğru olduğuna inandığı işlere imza atmalı” dedi.

“Mucur’da 2009-2019 yılları arasında yapılamayan ve oluşan çok ciddi sorunlar var. Şahısları korumak için ve bazı şahısların menfaatine uygun kararlar alınmış. Eğer bizler görev yaptığımız dönemde usulsüz, yanlış ve gereksiz herhangi bir iş varsa bizleri uyarsınlar. Kendimizi ve şahısları korumak, kollamak için herhangi bir karar çıkarmaya çalışırsak, belediye meclis üyelerimiz imza atmasın ve herkes de engellesin. Belediyenin binaları ve ekipmanlarının bakımları yapılmadığı gibi bir çoğu da atıl halde bırakılmıştır. Mucur’da bu ve buna benzer sayısız sorunu gidererek, ilçeyi daha yaşanabilir ve refah huzura tekrar kavuşturacağız. İlçede ki aksayan işlemleri ve sorunları yerinde ekibimizle kontrol ettik, kısa sürede kalıcı adımlar atacağız.”

İLÇE BELEDİYESİNDE 2 ATM MEMURUNA 137 MİLYAR 654 BİN LİRA ÖDENMİŞ

ATM Memurlarına da ödenen rakamları açıklayan Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, 2 kişinin Mucur İlçe Belediyesinde görülmediğini ama maaşlarını aldıklarını söyledi. Halkın onay vermediği konulara girmeyecekleri ve ötekileştirmeyeceklerini anlatan Belediye Başkanı Yılmaz, “Makamlar kimsenin şahsi malı değil, halkın oyları ile hizmete talip olunan makamlarda yapılan tüm icraatları anlatıyoruz. Mucur Belediye Başkanı olarak yaptığım her davranışı takip etmenizi rica ediyorum. Makam odasında dahi kapı ve pencere kapalı olursa 5 dakika oturamıyorsun” diye konuştu.

Mucur İlçe Halk Eğitim Merkezinde toplantı düzenleyerek kendinden önceki dönemi anlatan Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, kendisine doğrusunun ve yanlışın halk tarafından söylenmesini istedi.

Belediye binası ve tesislerini gezerek devraldığı şekli kayıt altına alıp sonra ilçe halkına düzenlediği toplantılarda izlettiren Belediye Başkanı Yılmaz, “Devraldığımız alanları şimdide kendinize vakit ayırıp gidin ve gezin, belediye alanlarında çalışan işçiler kendi alanları gibi devlet alanlarını kullanmışlar. İstihdam oluşturmak için açtığımız kilit parke fabrikamız dahi kullanılamaz hale gelmiş, gece uykularım kaçıyor. Bazı tesis ve alanlarımız kullanılamaz hale gelmiş” ifadelerini kullandı.

Belediye Borçlarını da açıklayan Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü;

Eksik olan her alanı tadilattan geçirerek düzenlemesini yapacağız. İşçi ve memurun yeri ile oynamayacağım diye seçim kampanyalarımda söz verdim. Öyle bir duruma gelmiş ki alınan personelin tamamı teknik personel olmuş. Yaşanan durumla ilgili iç denetçi ve müfettiş talep ettik. Alınan meclis kararlarına göre hiçbir personel norm kadroya uymuyor. Benim imzan olmadan hiçbir meclis üyesi alınan kararlara imza atmasın. Hiç kimsenin zor duruma düşmesini istemiyorum.

ATM MEMURLARINA 137 MİLYAR 654 BİN LİRA ÖDENMİŞ

İsteyen herkese belgelerini vereceğim. ATM Memuru olarak adlandırılan ve işe gelmeden maaş alan 2 kişiye 137 milyar 654 bin lira ödeme yapılmış. Bu arkadaşlar, Mucur İlçesinde yoklar. Seçim öncesi gelmiş bir tanesi görevlendirme yapılmış gözüküyor. Belediyeye gelmeden maaşlarını almışlar. Şuanda Mucur Belediyesi fazla personel çalıştırıyor. Bizler madden ve manen usulsüzlük yapmayacağız. Kilit parke çalışması için ödenen bedel belediye hesaplarında yok.

İLÇE BELEDİYESİNİN GENEL TOPLAM BORCU 43 MİLYON 176 BİN 248 LİRA

Belediyenin borcuyla ilgili de bilgi veren Yılmaz, “Belediyenin toplam borcu 43 milyon 176 bin lira. Bunun 35 milyon 787 bin lirası kamu borçları. 4 milyon 925 bin lirası kredi borçları. Ticari borçlar 3 milyon 283 bin lira. Teminatlar 180 bin lira.” dedi.

Toplantıya, ilçeden ve Kırşehir’den çok sayıda vatandaş ile basın mensupları katıldı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com