12 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
127 defa okundu.

CHP’li Genel Başkan Yardımcısı Kırşehirli Kaya’dan Bakan Süleyman Soylu’ya:

“Sen atanmış bürokratsın!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Yıldırım Kaya, TBMM’ne verdiği yazılı soru önergesiyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, atanmış bir bürokrat olarak, seçim kampanyası yürütmeniz doğru mudur?” diye sordu.

Kırşehirli Kaya “Asli görevinize ayırmanız gereken zamanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ayırma hakkını hangi kanundan almaktasınız?  Alınacak tedbirler ve denetim hayat kurtarırken, bunu yapmayarak seçim çalışması yürütmeniz doğru mudur? diye devam etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kırşehirli hemşehrimiz Yıldırım Kaya, “Ramazan Bayramı tatili boyunca meydana gelen trafik kazalarında 83 kişi hayatını kaybetti, 868 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bir açıklama yaparak, bayram tatilinin ilk 8 gününde 70 vatandaşımızın trafik kazlarında hayatını kaybettiğini açıkladı.

Karayollarında trafik düzenini sağlamak ve denetlemek, İçişleri Bakanlığının görev ve yetkileri arasında sayılmaktadır.

Ancak, atanmış bir bürokrat olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, asli görevini bir kenara bırakarak, zamanını iç politikaya harcıyor. 31 Mart yerel seçimlerinde olduğu gibi, şimdi de 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu’nun karşısında adaymışçasına Türkiye turu yaparak, seçim kampanyası yürütüyor.

TBMM’ne verdiğim yazılı soru önergesiyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, atanmış bir bürokrat olarak, seçim kampanyası yürütmeniz doğru mudur? Asli görevinize ayırmanız gereken zamanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ayırma hakkını hangi kanundan almaktasınız?  Alınacak tedbirler ve denetim hayat kurtarırken, bunu yapmayarak seçim çalışması yürütmeniz doğru mudur?” diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın soru önergesi şöyle:

Aşağıdaki sorularımın Anayasa’nın 98, TBMM İçtüzüğü’nün 96 ve 99’uncu maddelerine uygun olarak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Ramazan Bayramı tatili boyunca meydana gelen trafik kazalarında 83 kişi hayatını kaybetti, 868 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da benzer bir açıklama yaparak, bayram tatilinin ilk 8 gününde 70 vatandaşımızın trafik kazlarında hayatını kaybettiğini açıkladı.

Karayollarında trafik düzenini sağlamak ve denetlemek, İçişleri Bakanlığının görev ve yetkileri arasında sayılmaktadır.

Atanmış bir İçişleri Bakanı olmanıza rağmen, asli görevlerinizi bir kenara bırakarak, iç politikayla yakından ilgilendiğinizi, 31 Mart yerel seçimlerinde ve 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu’nun karşısında adaymışçasına Türkiye turu yaparak, seçim kampanyası yürüttüğünüzü görmekteyiz.

Yapılacak denetim, alınacak tedbirler trafik kazalarını önlemede ve ölümlü kazaları en aza indirmede en etkili yöntemlerdendir.

Bu bilgiler kapsamında;

İçişleri Bakanlığına atanmış bir bürokrat olarak, seçim kampanyası yürütmeniz doğru mudur?

Asli görevinize ayırmanız gereken zamanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ayırma hakkını hangi kanundan almaktasınız?

Denetimsizlik ve tedbirsizlikten vatandaşlarımız trafik kazalarında ölürken, sizin İçişleri Bakanı olarak zamanınızı seçim kampanyalarına ayırmanız görevi ihmal değil midir?

Yerel seçimlerde taraf olmak, seçim çalışmalarına aktif şekilde katılmak, mitingler düzenlemek İçişleri Bakanının görevleri arasında mıdır?

Alınacak tedbirler ve denetim hayat kurtarırken, bunu yapmayarak seçim çalışması yürütmeniz doğru mudur? (HABER MERKEZİ)

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On