12 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
959 defa okundu.

Kırşehir’de Aysel Yakupoğlu Rüzgârı Esti

         Kırşehir’de Onur Güzel tarafından organize edilen ve dün Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 7’den 70’e şarkıları dillerden dillere söylenen Aysel Yakupoğlu konserine Kırşehir’den onlarca insan katıldı.

         Okulların tatil telaşının başlamasının ardından öğrencilerin memleketlerine dönmüş olmasının her ne kadar katılım sayısını etkilese de Aysel Yakupoğlu’nun hayranları onu yalnız bırakmadı.

NEŞET ERTAŞ SÖYLEMEDEN GİTMEK OLMAZ

         Kırşehirli Sevenlerince “kadife sesli” olarak nitelenen ünlü sanatçı Aysel Yakupoğlu’ nun sahne aldığı gece de Kırşehir halkı unutulmazlar anlar yaşadı. Ahiliğin Başkenti Ozanlar Diyarı Şirin Kırşehir’e gelinir de Bozkır’ın Tezenesi Büyük Üstad Merhum Neşet Ertaş’ın efsane eserlerine ses olmadan gitmek olmaz diyen Aysel Yakupoğlu, Neşet Ertaş Kültür Merkezi Muharrem Ertaş Salonu’nda birbirinden güzel şarkıları ile kulakların pasını sildi.

KIRŞEHİR’İ SEVDİM

         Kırşehirlilerin gönüllerinde taht kuran büyük hayran kitlesine sahip olan Aysel Yakupoğlu, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti; ” Bu organizasyon Kırşehir’deki ilk konserim. Burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Kırşehir bambaşka bir şehir. Kırşehir ozanlar diyarıdır ve ayrı ayrı güzelliklerin merkezidir. Büyük üstad Merhum Neşet Ertaş’ın memleketinde olmak onun yaşadığı toprakların insanının gözlerinin içine bakarak müzikleri icra etmek bir başka keyif. Bizleri sizlerle buluşturmakta emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

         İç Anadolu Bölgesine ait hareketli eserlere repertuarında yer veren Aysel Yakupoğlu Kırşehirli hayranlarıyla doyasıya eğlendi. Düzenlenen program Aysel Yakupoğluna hayranlarının çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile son buldu. (HABER-FOTOĞRAF: DİDEM CEYLAN)

   

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN