24 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
585 defa okundu.

Ekrem İma­moğ­lu’na Kırşehir’den Yine Tam Des­tek

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen dahil tüm İYİ Parti 81 il başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi çalışmaları kapsamında Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na destek olmak için İstanbul’daki iftarda bir araya geldi.

         İYİ Parti, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine karar vermesinin ardından seçim çalışmaları için harekete geçti. İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan toplantıya İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen ve tüm il başkanları ile İstanbul’daki 39 ilçe başkanı katıldı.

HER ŞEY GÜZEL OLACAK ALNIMIZIN AKIYLA BU SEÇİMDEN ÇIKACAĞIZ

         Toplantıda konuşan İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu konuşmasında şunları kaydetti; “Türk milleti; vicdanlı, ahlaklı ve namuslu bir millet olarak, bu zamana kadar iradesini her zaman ortaya koymuş ve Türk Devleti de ‘ulusal egemenlik’ ilkesine daima bağlı kalmıştır. Teşkilat-ı Esasiye’nin birinci maddesinde yer alan ‘Hâkimiyet, bilâ kaydü şart milletindir.’ maddesi bizim yol gösterici ana ilkemizdir. Milletin iradesi daima başımızın üstündedir. Milletimizin kararlarına ve tercihlerine sonuna kadar saygılıyız. Ancak içinde bulunduğumuz son süreç, Türkiye’nin demokratik hassasiyetlerini ve kurumlarını aşındırmak için adeta özel bir çaba sarf eden aktörlerin varlığını ortaya çıkarmıştır. Üstelik aynı sandıktan çıkan 3 tercihi geçerli sayarken, yalnızca 1’ini geçersiz sayarak demokratik teamülleri ve kurumları yerle bir etmiştir.”

YSK KARARI GÜVEN PARÇALAYICIYDI

         YSK’nın kararına da değinen Kavuncu, “6 Mayıs’ta alınan karar, Türkiye’de her kesimin vicdanını sızlatmıştır. Demokrasiye vurulan bu darbe ve yapılan haksızlık, bu seçimin bir vicdan seçimi haline gelmesine sebebiyet vermiştir. Vicdanları yaralayan, hepimizi demokrasi adına utanca ve endişeye sevk eden bu karara tepkiler çığ gibi büyümektedir. Dünkü gerekçeli kararla, seçim iptalinin aslında hiçbir gerekçesi olmadığı, adeta zorlama bir şekilde gerekçe ve delil yaratılmaya çalışıldığı görülmüştür. Türk milletinin hem ‘tarih’ dediğimiz o büyük okyanusta varlığını anlamlandıran, hem de gelecek dediğimiz sonsuzlukta var olmasını sağlayacak olan; kendine duyduğu inanç ve bu inançla, adalete olan sonsuz bağlılığıdır. Bunu adil olmayan hiçbir karar değiştiremez” ifadelerini kullandı.

         “İstanbul demek Türkiye demektir” diyen Kavuncu sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz, İYİ Parti’nin 81 il teşkilatı olarak, Tunceli’den, Erzurum’a, Trabzon’dan, Çanakkale’ye, Bursa’dan, Aydın’a, Adana’dan, Kayseri’ye, Kırşehir’den tüm il başkanlarımız bir araya geldik ve 6 Mayıs’ta gasp edilen millet iradesinin, 23 Haziran’da sandıkta tekrar tecelli etmesi için var gücümüzle çalışacağımızı, demokrasiye olan inancın ülkemizde kaybolmaması için her türlü mücadeleyi vereceğimizi buradan kamuoyuna duyururuz. Milletin sayın İmamoğlu’na teslim ettiği emanetin, tekrar kendisine verilmesi için her türlü katkıyı vereceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz. Bizler, Amasya Genelgesi’nde “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” ifadesiyle somutlaşan bir ruhun temsilcileriyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi mücadelesi, uzun ve zorlu bir birikime ve tecrübeye dayanmaktadır. Bugün, Türk milleti olarak demokrasimize ve milli egemenliğimize yeniden ve hep birlikte sahip çıkma vakti gelmiştir. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi, 16 milyon İstanbullunun vicdanına dokunan İmamoğlu, bu seçimi itiraza mahal vermeyecek şekilde kazanacaktır. Her şey iyi olursa, her şey çok güzel olur! Her şey iyi ve çok güzel olacak”

         Konuşmanın ardından aralarında Sivil Toplum Kuruluşları Ve Halkla İlişkilerinden Sorumlu İl Bşk. Yard. hemşehrimiz Ayşe Çağlayan, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’in de yer aldığı 81 il başkanı, 23 Haziran seçimi çalışmaları için basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

(HABER: DİDEM CEYLAN)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On