23 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
200 defa okundu.

“Kırşehir’de doktor açığını ve Ekonomik Kriz yapıyı tıkıyor”

Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan Meclis Genel Kurulunda söz alarak Kırşehir’deki doktor açığını ve Ekonomik Krizin yapıyı tıkadığını açıkladı.

Kırşehir’de ki doktor açıklarını sık sık gündeme getiren ve sonuç alan Kırşehir Milletvekili Metin İlhan bu kez de diş hastanesinde ortodenti uzmanının olmadığını ve ve ortodenti tedavisinin kalıcı olabilmesi için uzun süre takip edilmesi gerektiği için maddi durumu olmayan insanların da bu tedaviden faydalanamadığını açıklayarak talepte bulundu.

EKONOMİK KRİZ YAPIYI TIKIYOR

Daha sonra CHP grubu adına söz ala Metin İlhan ,” AK PARTİ’nin iktidarda olduğu on yedi yıllık sürece bakıldığında, sürekli olarak ekonomik paketlerin açıklandığını ve kötü giden ekonomi yönetimini kamuoyuna örtbas etmek için daima dış güçler ve dünya ekonomisindeki sıkıntıların yansıması, buna bağlı olarak ticaretin daralması ve benzeri tutarsız gerekçeler öne sürülerek sorunun sebebini iktidar dışında başkaca sebeplere bağlamayla ilgili algı yaratılmaya çalışıldığı görülmektedir. Ancak maalesef her yeni ekonomik paketin ardından işsizlik, ekonomik daralma, ticaret açıklarındaki artış ve Türk lirasının değer kaybı giderek çoğalmıştır.

Bu durum da toplumsal tüm alanlarda ve toplumun tüm kesimlerinde etkisini hissettirmiş ve devlette yapısal bir tıkanma süreci başlamasına sebep olmuştur. Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyelerinde olan genç işsiz oranındaki artış bu karamsar tablonun ne kadar kötü olduğunu ortaya koymaktadır.

Değerli milletvekilleri, Bu kötü ekonomi yönetiminin ve bunun doğurduğu tahribatın tüm olası kötü sonuçları üzerinde toplumun tüm kesimleri, başta sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, iş dünyası ve benzeri diğer çevrelerce bu durumla ilgili kaygılar sürekli olarak dile getirilmekte ancak buna rağmen iktidarın hâlâ “Ben bilirim, bildiğimi yaparım ve kimseye de hesap vermem.” anlayışı sürmektedir. Mevcut ekonomik durum ile buna bağlı oluşan sosyal tahribat iktidarın bu yapısal tıkanma sürecine Türkiye Büyük Millet Meclisinin tüm bileşenleri başta olmak üzere toplumun her kesiminin de çözüme ilişkin öneri, destek, katkıları ve sürece dâhil edilmesiyle aşabileceğinin unutulmaması gerekmektedir.

İktidarın bir an önce güçler ayrılığı başta olmak üzere yargının bağımsızlığı, yargıç güvencesi, kamuda liyakatin önünün açılması, ekonomi yönetiminin en belirleyici kurumu olan Merkez Bankasının bağımsızlığının sağlanması, halkın temsilcileri olan milletvekillerinin yasamaya yönelik işlevlerinin artırılması ve halkın sesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin aktif çalışması önündeki engellerin kaldırılması gerekir.

Değerli milletvekilleri, Hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin hepimizin seçim bölgelerimiz başta olmak üzere bu yapısal tıkanma sürecinin aşılabilmesi için planlı bir iş birliği yapmamız, Meclisimiz ile tüm kamu kurum, kuruluşları ve toplumumuzla eş güdümlü olarak çalışmamız ve istişare hâlinde olmamız önem arz etmektedir. Bu sorunun çözümüyle ilgili farkındalık oluşturmak zorundayız çünkü sorunun sadece, iktidarın makroekonomik yöntemleriyle de aşılamayacağı aşikârdır. Bu duruma sebep olan en temel sorun ise iktidarın sorun çözmekten öte kendi varlığını korumak için yoğunlaşması, tüm ülke kaynaklarını ve siyasal enerjisini bu yönde kullanmasıdır. Bu da yapısal tıkanmayla ilgili Meclis araştırmasın elzem kılmaktadır.

Tüm Meclisi saygıyla selamlıyorum.” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On