GÖZÜN AYDIN KIRŞEHİR25 YILLIK HASRET SONA ERDİ

3 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
GÖZÜN AYDIN KIRŞEHİR25 YILLIK HASRET SONA ERDİ

GÖZÜN AYDIN KIRŞEHİR

25 YILLIK HASRET SONA ERDİ

1994 bu tarafa Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde olduğu gibi İlimiz Kırşehir’de de bir türlü başarılı olamıyorlardı. Bunun birçok sebepleri olabilirdi. Kimisi Genel başkan yok, kimisi bu Partide lider yok, gibi çok çok laflar var. Şimdi ne oldu da 94 ruhu tekrar canlandı. Bunlara vereceğimiz cevaplar elbette çok, Türkiye geneline baktığımızda harita neredeyse yarı yarıya kırmızıya boyalı. Türkiye demokrasisi zayıf ve taraflı olduğundan bir saat önce kazanılıp bir saat sonra kaybedile bilinir bir zemine sahip. Şu da bir gerçek;  tüm Türkiye Ekonomik krizi ve hayat pahalılığının faturasını hükümete kesmiştir. Seçimdeki Ak Partinin oy kaybı MHP yaramıştır. Seçmen Ak Partiye oyunu MHP vererek cezalandırmak istemiştir. zaten Sayın Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da seçim meydanlarında her iki partinin seçmenlerinin tabanda birleşemediğini ve birleşmesi gerektiğini defalarca söylemiştir.

Demokrasi gazisi Ahiler ve Ozanlar şehri, her zaman demokrasiden yana olmuştur. Haksızlığa hukuksuzluğa hiçbir zaman pirim vermemiştir. CHP’liler çok çalıştılar, hakkını da yememek gerekir. Kırşehir Ticaret ve Sanayi oda seçimlerinde ezici bir çoğunlukla 25 oda meclisinin 23 alarak siyasi partilerin dikkatini çekmiştir. Sayın Ekicioğlu aile yapısı Sosyal Demokrat ve kendisi CHP’nin bir üyesi olarak elbette gönlü her zaman CHP’den yana olmuştur. Yerel seçimlerin tarihi yaklaştıkça Uzun yıllar öncesinden tanıdığım Arkadaşım, dostum ,Yoldaşım CHP Genel Başkan yardımcısı,Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya her zaman mücadeleci ikna edici inandığı davadan asla vaz geçmeyeni çalışkan yerinde duramayan yirmi dört saat sürekli enerji dolu insan. mutlaka ve mutlaka hedefe ulaşmak isteyen biridir. İşte bu süre içerisinde Sayın Selahattin Ekicioğlu’nu ikna etmek içinde bayağı çaba enerji ve emek vermiştir. Sayın Ekicioğlu’nun her ne kadar yeni Oda başkanı oldum bir dönem sonra olayım dese de Yıldırım Kaya’nı kafasında yer oluştu. Ancak ve ancak Sayın Ekicioğlu ile bu seçimi alırız diyerek ikna etme girişimine başladı. Adeta Selahattin Ekicioğlu’nun yakınına karargâh kurdu ve sonunda aday yapmayı başardı.  Elbette Yıldırım Kaya’nın yanında, Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan’da ev ev dolaşarak destek istediğine bizzat şahit olduk. CHP İl Başkanı Baran Genç’te,  genç dinamik birleştirici kucaklayıcı olarak da ekibini oluşturdu.

Bu ekibin içerisinde Bakkallar Odası Başkanı Murat Zobu, Güler yüz her gördüğüne gurban olurum söylemleri ile Hüseyin Çakmak, İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan ve ismini sayamadığım bazı kişiler ekibin çekirdek kadrolarıydı. Kırşehir Halkıyla inandılar ve başardılar. Biz Kırşehir Arena Gazetesi olarak da her zaman olayları, mitinglerini, ziyaretleri en yakınında takip ettik. Kazanacağını her platformda her konuşmalarımızda söyledik.  Hatta bazı dostlarla iddiaya bile girdik. Tek yanılgımız oy farkının bu kadar çok olması. tabiiki burada İYİ Partinin İl Başkanı Müfit Göçen Başkan Yardımcısı olacak Olan Asaf Kayaoğlu ve İyi Parti yönetimini de unutmamak gerekir. Dün 03 Nisan Mazbatasını aldı.

Bizler yanlış yapılanı Olacağını sanmıyorum ama eleştireceğiz doğru yapılanları her zaman destekleyeceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com