“ZENGİNLİK ŞİFRESİ”

4 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
800 defa okundu.
“ZENGİNLİK ŞİFRESİ”

“ZENGİNLİK ŞİFRESİ”

Merhabalar Sevgili Arkadaşlar. Yaşam, yaşamak ve kazanmak. Herkesin her bireyin hakkı öyle değil mi? Elbette ki herkesin hakkı. Peki neden bazıları bunu başarırken bazıları bu konuda başarısız oluyor?

Bu bir şans faktörü mü? Mazeret peşinde koşanlar için. EVET. Başarının hazzı “güç, başarı” odaklı olanlar için ise “şifre” “istek” “tutku” “hırs” hedefe odaklı yaşamaktır.                            

 

SİZİ ZENGİNLİĞE GÖTÜRECEK YOL

Mal varlığı oluşturmak oldukça basit bir olaydır. Evet, gerçekten! Özet olarak:

1.Çok çalışarak sürekli tasarruf etmeye ihtiyacınız olacak.

2.Çok çalışarak sürekli yaptığınız tasarrufları sürekli yatırıma dönüştürmeniz gerekecek.

3.İkisini de çok çalışarak yapmanız gerekecek. Ancak bunlardan sonra Einstein’ın dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırdığı sihirli şeyin, yani bileşik faizin tadını çıkarabileceksiniz. Şimdi, bunu birçok insanın çok basit bulmayacağı aşikardır. Bu bölümde farklı insanlar için bunların ne anlamlara gelebildiğine ve NLP’nin onu oluşturmanıza, korumanıza ve idare etmenize nasıl yardım edebileceğine bakacağız. Aynı zamanda insanların kendilerini bu şeyleri yapmaktan alıkoyduğu ortak yöntemlerden bazılarını inceleyeceğiz ve yolunuza çıkabilecek olan düşünce, duygu ve davranış örneklerinizi değiştirmenize yardım etmesi. için NLP’den nasıl faydalanabileceğinizi göstereceğim.

İnsanların büyük bir bölümü gerçekten mali işlerine adapte olabilmiş görünmüyorlar. Güçlerini bankalara ve diğer finansal aracılara veriyorlar. Genellikle görüşlerdeki çok küçük bir değişiklik bu öğretilmiş çaresizlik üzerinde büyük etkiler yapabilir.

Erkan zenginliğin sırrının yeni işe başlayan birisi olarak sınırlı bir ücretli de olsa tasarruf etmek olduğunu fark etmişti. Asla gelirini tamamını harcamıyordu. O düzenli masrafları için bir bütçe yaptı ve her ay maşını alır almaz gelirinin belli bir miktarını bir kenara koydu. Böylece her zaman seçim yapma pozisyonunda oldu. Mehmet bu şekilde davranmanın modasının geçtiğini düşünürken, bazen orta yaşlı olduğunu söyleyerek Erkan’la alay ederdi. Gerçekte onun getirilerine gıpta ederdi. Erkan’ın para konusunda nasıl stresten uzak olduğunu gördü. O daraldığını hissettiğinde Erkan’ın gerçekte ondan daha fazla eğlenip eğlenmediğini merak ediyordu. Fakat her nasıl oluyorsa o vakit geldiğinde sadece bir çift ayakkabıya asla dayanamazdı.

Erkan’ın güven ve seçenek istediğini söyleyebilirsiniz ve ikisini sahip olmanın da onun gücü dahilinde olduğunu görürsünüz. Fakat bu biraz kendini sınırlama anlamına gelir. Diğer yandan Mehmet canı istediği zaman bir şeyler satın almanın ve istediği anda istediğini yapmanın zevkini ve heyecanını istiyordu. Fakat bu çok sıradan bir şeydi çünkü eğer ona sormuş olsanız Mehmet o darda kalma duygusundan ve gerçekten istediği şeylere sahip olmamaktan kesinlikle hoşlanmıyordu. Ona zor gelen şey; şu anda ve burada istediği özel şeyler gelecekte biriktirilmiş bir harcama gücüne sahip olmak gibi soyut bir fikirden daha cazip geliyordu.

“Para konusunda farkı oluşturan tek şey vardır; ne kazandığınızdan çok, elinizdekini nasıl yönetttiğinizdir.”

Mustafa Kılınç

“Nasıl zengin olabilirim? “sorusuna cevap verirken çok çalışarak sürekli tasarruf etmek ve yatırım yapmak-cevabı göreceli bir kolaylığa sahiptir. Mehmet gibi biz de bunu gerçekleştirebilmek için bir şeyleri yaşayış tarzımızı nasıl yapılandıracağımızı ayarlamak için yardıma ihtiyaç duyabiliriz. İşte NLP’nin bize yardım edebileceği yer de burasıdır.

“Parasal özgürlüğünüzün kilit ilkesi önemlilik ve yatırımdır.”

Mustafa Kılınç

Eğer refah düzeyinizi yükseltmek istiyorsanız cevaplamanız gereken bir dizi önemli soruya bakacağız. Daha sonra istediğiniz şeyi gerçekleştirmenize yardım etmesi için cevapları bulma ve kullanmada bazı NLP yöntemleri üzerine odaklanacağız. Şimdi, düşünmek için biraz zaman ayırın:

  1. Zenginlik sizin için ne anlama geliyor?

————————————————————————————–

  1. Onun sıkıntısını niye çekiyorsunuz?

————————————————————————————-

  1. Zengin olmaktan sizi alıkoyan şey ne?

———————————————————————————-

  1. Eğer zengin olursanız ne gerçekleşmesini bekliyorsunuz?

————————————————————————————–

Daha ileriye gitmek için, şu andaki durumunuzu enine boyuna düşünmeniz gerekecek

Gelirinizin ne olduğunu biliyor musunuz? Kesin mi? Yaklaşık olarak mı? Hiçbir şekilde mi?

———————————————————————————

Giderlerinizin ne olduğunu biliyor musunuz? Ev halkı ve hizmetler? Yiyecek ve giyim?

Seyahat? Sigorta? Eğlence? Hobiler? Kesin olarak ya da yaklaşık olarak biliyor musunuz yoksa çoğu zaman bankadan gelen mektuplar sizi şaşırtıyor mu?

———————————————————————————

Tasarruf edebiliyor musunuz? Düzenli olarak mı? Ara sıra mı? Neredeyse hiç mi?

————————————————————————————

Düzenli olarak ödeme yaptığınız emekliliğiniz var mı?

———————————————————————————–

Birçok insan kendilerine bu soruları sormaz bile çünkü bu sorulara verecekleri cevaplar onları korkutur. Cevaplar zamanla değişecektir, hele de evlenmek, ebeveyn olmak ya da emekliye ayrılmak gibi hayatınızda büyük değişikliklerin tam ortasındaysanız.

NLP ve koçluk ikisi de ilk adım olarak duyarlılığın hayati önemine vurgu yaparlar. Şu anda bir şeylerin nasıl olduğunu biliyorsanız ve ne istediğinizi biliyorsanız sizi aşama aşama istediğiniz yöne doğru yönlendirecek planları yapma ve harekete geçme pozisyonundasınız demektir. Öyleyse bu size acı veren bir deneyim de olsa şu andaki finansal pozisyonunuzu saptamak, parayla ilgili güç ve otonominizi kurmanın temelidir. Ve bu bölümde zaten göstermiş olduğumuz gibi çok daha geniş bir duyuyla sağlıklı yaşamanın altında yatan prensip korumadır. Bilmeniz gereken diğer önemli bir şey; size göre zenginliği oluşturan şeyin ne olduğu ve son zamanlarda sizi zenginliği gerçekleştirmekten alıkoyan şeyin ne olduğudur.

“Kişisel gerçeklik “haritalarımız” maddi dünyadaki “Sınırlarla aynı değildir.”

Mustafa Kılınç

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On