64 YILLIK ARKADAŞI BEHRAMOĞLUNU AHİLİK KUTLAMALARINDA GÖRECEK

4 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
282 defa okundu.
64 YILLIK ARKADAŞI BEHRAMOĞLUNU AHİLİK KUTLAMALARINDA GÖRECEK

BEHRAMOĞLU SOLDAN BİRİNCİ SIRADA Kİ (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Ahi Baba ünvanı ile anılan Mustafa Karagüllü’nün eşi İsmet Karagüllü, 64 yıldır görmediği çocukluk arkadaşı ünlü şair Ataol Behramoğlu ile Ahilik Haftalı kutlamalarında görüşecek.
Kırşehir’de Ahilik Kültürü’nü tanıtmak ve yaygınlaştırmak için yaklaşık 45 yıldır yaptığı çalışmalarından dolayı esnafın kendisine ‘Ahi Baba’ ismini verdiği Musrafa Karagüllü, kent merkezindeki Ahi Çarşısı’nda kendi imkânlarıyla oluşturduğu kütüphanesinde ahilikle ilgili bilgi ve belgeleri arşivliyor. Ataol Behramoğlu ile 1952 yılında Çankırı İlkokulu 3. Sınıfta çekilen fotoğrafı göstererek yaklaşık 64 yıldır birbirlerini görmediklerini belirten Karagüllü Kırşehir 1. Kitap Günleri etkinliğinde imza gününe katılacak. Ataol Behramoğlu’nu işaret ederek “o fotoğrafın üzerinden uzun yıllar geçti. Ahilik Haftası kutlamaları etkinlikleri de buna vesile oldu” dedi.
Kırşehir’de 23 Mayıs tarihinde yapılacak olan 29. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen, 1. Kitap Günleri etkinliği ve fuarı Cacabey Meydanı’nda bin 300 metre kare alan içerisine devasa bir çadır kurulacak. Şair-yazar Ataol Behramoğlu’nun yanı sıra etkinliğe, yurt içi ve Türk Cumhuriyetlerinden edebiyat alanında yaklaşık 30 tanınmış şair ve yazar katılacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On