10 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
88 defa okundu.

Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet (KIRGARAT-C) Başkanı Sait Yanık;

“Basın Meslek İlkelerine Riayet Etmeliyiz”

Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet (KIRGARAT-C) Başkanı Sait Yanık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.   Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet (KIRGARAT-C) Başkanı Sait Yanık, yayınladığı mesajında, hür ve tarafsız basının, çoğulcu ve özgürlükçü demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu ifade etti.

Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesinin demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından birisi olduğunu ifade eden Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet (KIRGARAT-C) Başkanı Sait Yanık, günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmenin, yazılı ve görsel basının yanı sıra yeni medyanın da faaliyet ve etki alanını genişlettiğini, kamuoyunun bilgilenme imkanlarının artmasını beraberinde getirdiğini kaydetti.

Basınımızın gösterdiği gelişmede şüphesiz en büyük pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir. Günümüzde ülkelerin itibarı, farklı görüşlerin demokratik bir zeminde ortaya konabilmesi, değişik bakış açılarının ifade edilebilmesi, serbestçe tartışılabilmesi ve kamuoyunun bütün tartışmaların takipçisi olabilmesiyle yükselmektedir.

Mesleğin zorluklarına rağmen Kırşehir’imizde üstün bir hizmet anlayışıyla görevlerini yerine getiren Yerel Basın çalışanlarının haklarının korunması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi yönündeki gayretlerin her zaman destekçisi olacağımı belirtmek istiyorum. Basın çalışanlarının hak ettikleri hayat standardına, ekonomik ve sosyal imkanlara kavuşmaları temennisiyle Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına başarılar diliyorum.” (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com