25 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
309 defa okundu.

Kırşehir ÖZ SAĞLIK-İŞ İl Başkanı Nurcan Özer, Beklenen Yetki Artık Kırşehir Öz Sağlık-İş’te;

“İşçilerinin Sorunlarının Çözümü İçin Çalışmalara Devam Edeceğiz”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü, 14.12.2018 tarih ve E.863591 sayılı yetki tespiti ile T.C Sağlık Bakanlığı ve Bağlı İşyerlerinde, Sağlık İşkolunda çalışmakta olan 18940 işçiden 10912’sinin üyesi bulunduğu Öz Sağlık-İş Sendikasına, İşletme Toplu İş Sözleşmesi yapmak için gerekli çoğunluğu sağlandığı resmi yazı ile bildirildi

Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “İlgili mevzuat gereği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tamamlanan Yetki Tespiti sürecinde, Eski Kadrolu-Yeni Kadrolu (696 KHK ile kadroya alınan işçiler) gibi herhangi bir ayırım gözetilmeksizin Sağlık Bakanlığına bağlı tüm işyerlerinde (899 işyeri) çalışmakta olan sağlık işçilerinin toplam sayısı üzerinden yapılan incelemeler neticesinde İşletme Toplu İş Sözleşmesi için yasanın aradığı gerekli çoğunluğu sağlamış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçilerinin “iş ve sosyal hayat” tan kaynaklanan hakları için öncü rolünü üstlenen, yenilikçi ve dinamik bir Sendika olmayı öngören sendikamız, gerek 696 Sayılı KHK ile kadroya alınan sağlık işçileri, gerekse öteden beri kadrolu olarak çalışan sağlık işçilerinin hak ve menfaatlerini korumak, geliştirmek ve günümüz şartlarına uygun şekilde güncellemek için gerekli çalışmaları yürütmekle birlikte Konfederasyonumuz HAK-İŞ öncülüğünde Sağlık Bakanlığında Kurulan Komisyon çalışmalarına üyelerini temsilen katılarak sağlık işçilerinin sorunlarının çözümü noktasında gerekli çalışmalara devam etmektedir.

Örgütlenme sürecindeki çalışmalarımızda büyük rolü olan konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’a, kardeş sendikalarımıza, teşkilatımıza, HAK-İŞ ve il başkanlıklarımıza ve bizlerden desteğini bir an olsun esirgemeyen üyelerimize sendikamıza gösterdikleri güven ve destek için teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile Sağlık Bakanlığına bağlı işyerlerinde çalışmakta olan tüm sağlık işçilerini, sendikamız ÖZ SAĞLIK-İŞ ailesine katılmak üzere üye olmaya davet ediyoruz.”

Kırşehir ÖZ SAĞLIK-İŞ İl Başkanı Nurcan Özer Toplu Sözleşme Yetkisinin ÖZ SAĞLIK-İŞ’e verilmesi hususunda gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulundu.     Kırşehir ÖZ SAĞLIK-İŞ İl Başkanı Nurcan Özer, açıklamalarında şunları kaydetti; “Kamuda çalışan sağlık işçileri adına yetki tespitini Hak İş/ Özsaglik İş sendikasına verilmesinden dolayı çok mutlu oldum. Bu sürede çok mücadele etmeye devam edeceğiz. Sağlık ve sosyal hizmette çalışan arkadaşlarımızın üyelerimizin iş ve sosyal hayat haklarını sağlamak ve sağlık işçilerinin sorunlarının çözümü için çalışmalara devam edeceğiz.

TÜM SAĞLIK GÖREVLİLERİNİ ÖZ SAĞLIK İŞ AİLESİNDE GÖRMEK İSTERİZ  İş ve sosyal hayat haklarını sağlamak ve sağlık işçilerinin sorunlarının çözümü noktasında çalışmalar yapacaklarını belirterek sağlık işçileri ile bu yolda yürümekten mutluluk duyuyorum.

Özer, açıklamasında işçi haklarının takibi hususunda her zaman dikkatli olacaklarını ve bu konuların öncelikleri arasında olduğunu vurgulayarak Kırşehir için, çalışanlarımız için en güzel çalışmalara imza atmak için çabalayacağız.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tamamlanan Yetki Tespiti sürecine ilişkin detaylı bilgiler aktaran Başkan Özer, “Bu süreçte emeği geçen genel başkanımıza genel başkan yardımcılarımıza il başkanlarımıza ve bizi tercih eden üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” (Haber: Didem CEYLAN)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com