25 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1016 defa okundu.

10 yıl önce aldığım ehliyetimin şimdi ekmek kapım olacağını bilmiyordum.

KIRŞEHİR’İN ŞOFÖR NEBAHATI

Kırşehir’de Belediyenin hizmet verdiği 10 Hatlık Şehir içi otobüs hattında Üniversite güzergâhına giden 1 numaralı otobüste çalışan Kırşehir’in şoför Nebahatı Fatma Yeşilay,

10 yıl önce aldığım ehliyetimin şimdi ekmek kapım olacağını bilmiyordum diyerek bir kadının isteyip de başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını gözler önüne serdi.

KIRŞEHİR’DE TEK KADIN OTOBÜS ŞOFÖRÜ

3 yıl önce vefat eden eşinden kalan borçla işe sarılan 3 çocuk annesi Fatma Yeşilay, eşinin vefatının ardından hem eşinden kalan borcunu ödedi, hem 2 kız çocuğunun eğitimini karşılıyor, hem askerdeki oğluna bakıyor, hemde çocukları için kredi çekerek ev aldığını söylüyor.

“10 YIL ÖNCE EHLİYET ALABİLMEK İÇİN DIŞARDAN ORTAOKUL BİTİRİRKEN, ALDIĞIM EHLİYETİMİN 10 YIL SONRA EKMEK KAPIM OLACAĞINI TAHMİN DAHİ EDEMEZDİM”

Eşi sayesinde şoförlük öğrenen Yeşilay,

10 yıl önce çıkan bir kanun ile Ortaokul mezunlarının da ehliyet alabileceği bildirildi ve bende Ehliyet alabilmek için dışardan Ortaokulu bitirerek ehliyetimi aldım. 10 yıl önce ehliyet alabilmek için Dışardan ortaokul bitirirken, aldığım ehliyetimin 10 yıl sonra ekmek kapım olacağını tahmin dahi edemezdim.

KIRŞEHİR’DE BÜYÜK TAKTİRLE KARŞILANAN VE BİR ÇOK İNSANA ÖRNEK OLARAK KADININ GÜCÜNÜ GÖZLER ÖNÜNE SEREN FATMA YEŞİLAY, YAŞAM SERÜVENİNİ ŞÖYLE ANLATTI;

“42 yaşındayım. Kamanlıyım, 3 çocuk annesiyim. 20 yaşında oğlum var askerde, 2 kızım var biri 11, diğeri 13 yaşında. Eşim 3 yıl önce vefat etti. Eşim borçla vefat edince evin bütün yükü bana kaldı. Çocuklarımda küçük olunca çalışmak zorundaydım. İlk Çemaş’ta çalıştım. 6 aylık çalışma süresinde Eşimden bana kalan borcu ödedim. Daha sonra Kırşehir Belediyesinde Park bahçelerde işe başladım. Ardından Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin Kırşehir’e kazandırmış olduğu Ulaşım Master Planın da yer alan 10 Hatlık Şehiriçi Otobüslerini görünce neden bende otobüste şoför olmayayım diye düşündüm. Sonrasında Belediye Başkanımız ile görüştüm ve şoförlük yapabileceğimi söyledim. Başkanımıza, sizin sayenizde Kırşehir örnek bir şehir oldu sizde izin verin bende Kırşehir’de örnek bir kadın şoför olayım dedim ve işe başladım. Şimdi tek başıma çalışıyorum, hem eşimden kalan borçları ödedim, hem evin geçimini sağlıyorum, hem de okuyan 2 kız çocuğuma ve askerde ki oğluma bakıyorum.”

HERŞEY İSTEMEKLE OLUYOR

“10 yıl öncesine kadar bir kanun vardı. İlkokul mezunlarına ehliyet verilmiyordu. Daha sonra bu kanun esnetilerek Ortaokul mezunlarının ehliyet alabileceği söylendi. Bende ilkokul mezunuydum ve ehliyet almak için Ortaokulu dışardan bitirerek ehliyetimi aldım. 10 yıl önce aldığım ehliyetimin şimdi ekmek kapım olacağını bilmiyordum. O yüzden istemekle oluyor her şey yeter ki istesinler.”

“İSRAİL’İN KADINLARI UÇAK SÜRER DE BİZİM TÜRK MİLLETİMİZİN KADINLARI NEDEN OTOBÜS KULLANMASIN DİYENLER”…

Araç kullanmayı çok seviyorum. Eşim servis şoförüydü. Eşimin aracını kullanırdım. Eşim bana şoförlüğü öğretti. Otobüslerin tanıtımı yapılırken neden bende yapmayayım diye düşündüm. Hayal ettim ve gerçek oldu. Olumlu ve olumsuz tepkiler var. Genel olarak beni gördüklerinde tebrik edenler, helal olsun diyenler, başarılar dileyenler, İsrail’in kadınları uçak sürer de bizim Türk Milletimizin kadınları neden Otobüs kullanmasın diyerek aferin diyorlar. Bende böyle olumlu tepkiler aldıkça gurur duyuyorum.”

“KIRŞEHİR’İN ÖRNEK KADINI YEŞİLAY’IN TEK İSTEĞİ VAR, ARAÇ SAHİPLERİNİN TRAFİK KURALLARINA UYMASINI”

“Benim tek isteğim herkes trafik kurallarına uysun ve araçlarını çift park yaparak yol ortasına park yapmasınlar. Ben Üniversite güzergâhına çalışıyorum. Öğrencilerimiz neden okullarına geç kalsın. Herkes üzerine vazifesini yapsa bizde öğrencilerimizi zamanında derse yetiştirebiliriz. Hastane güzergâhına da gidiyorum, belki dolmuşa binen hasta, randevusunu kaçıracak. Lütfen araç sahipleri bunları düşünerek hareket etsin ve yolumuzu kapatmasınlar.”

“BENİ GÖREN ÖĞRENCİLER AY ÇOK MUTLU OLDUM DİYOR”

“Öğrencilerin çoğunluklu olduğu hatta çalışıyorum. Öğrenciler beni görünce kadınların ne kadar güçlü olduğunu ve istediklerinde neleri başarabileceklerini görüyoruz diyorlar. Beni gören iki öğrenci ay çok mutlu oldum dedi ve bende mutlu olduğumu söyledim. Öğrencilere başkan beni bu hata özellikle verdi. Okursanız adam olursunuz, okumazsanız Fatma Olursunuz diyerek esprili bir şekilde okumanın ne kadar önemli olduğuna değiniyorum.”

“KADINLAR HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİTSİN”

“Kadınlar erkeklerden daha güçlü. İstedikleri zaman her şeyi başarabilirler. Kadınlar hayallerinin peşinde gitsin. Benim hayalimdi, Otobüs şoförü olmak ve oldum. Neden olmasın, azim etsinler, yılmasınlar. Kadınlar erkeklerden daha güçlü” dedi.

ÖZEL HABER SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On