24 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
945 defa okundu.

 

Aykut BAŞ

TÜGVA Her Zaman Kendine Yakışanı Yaptı

         Bir vatandaş TÜGVA’nın İstanbul’da sayın Cumhurbaşkanımız ile yapacağı buluşma için Kırşehir Meydanından kaldırdığı araçları görüp bir takım yorumlarda bulunmuş.

         Kendi üslubu ile bu faaliyet üzerinden bir takım eleştirilerde bulunarak TÜGVA’ya da arada bir takım dokundurmalar yapmış.

         TÜGVA’yı FETÖ örgütü ile kıyaslayarak aklınca uyarıda bulunmaya çalışmış.

Ancak ne yazık ki bu kişi TÜGVA’nın  FETÖ ve benzeri örgütler gençlerimizi kirli ağlarına düşürmesin diye kurulmuş bir vakıf olduğunu fark edememiş. Bu gün yaptığı faaliyetler ile memleket aşığı bir gençlik yetiştirme misyonu ile hareket eden bu vakfı malum arkadaşımız yanlış değerlendirmeler ile aynı kefeye koyma delaletini yaşamış.

YAZISINI OKUDUĞUM VATANDAŞA YANIT VERMEK İSTEDİM

         TÜGVA bir gençlik vakfı olarak bilinçli bireyler yetiştirmek için çabalayan, gençler için bir yuva olma özelliği taşıyan, vakıf olarak başarılı bir şekilde önümüzde duruyor. 

         En önemli özelliği gençlerin hem manevi hem de madden ihtiyaçlarını giderecek bir vakıf olması ve her hangi bir cemaat veya dini gruba bağlı olmamasıdır.  Malum dostumuzun kendi yazısında da belirttiği gibi gurbete gelen gençler dini cemaat ve benzeri yapılar altında asıl niyetleri halis olmayan bir takım kişi veya grupların elinde heba olmaktan ( özellikle muhafazakar insanların çocukları ) TÜGVA gibi güvenilir köklü kurumlar sayesinde kurtuluyorlar.

         Devletin ne yazık ki her gence garanti olarak kalacak yurt tahsis etme imkânı bulunmuyor. Son yıllarda devlet yurdu kapasiteleri kat be kat artsa da yine de yeterli olmuyor. Gençlerimizin bu açıktan faydalanabilecek FETÖ gibi bir takım kötü niyetli kurumların pençesinde heder olmaması için devletten sonra en güvenli kurum olarak öne çıkan hiç bir dini cemaat ya da yapıya ait olmayan TÜGVA’nın, “Devlet desteği ile semirtiliyor ve devlet kurumları yerine geçirilmeye çalışılıyor” gibi yakıştırmalar ile karşı karşıya kalması gerçekten üzücü bir durum.

         Kapitalist Avrupa canavarı elinde moda vb. diğer araçlar ile her an biraz daha kültürel anlamda erozyona uğrayan milletimiz içerisinde bu erozyondan en çok etkilenen kesim ne yazık ki geleceğimiz olan gençliğimiz. Bu nedenle gençliğimizi bu canavarın eline bırakmayarak biz kendimiz sahip çıkmalıyız. Bu misyonu kendine görev edinen vakıflardan birisi de TÜGVA’dır.

HAKKIMIZDA KONUŞANLARIN KİM OLDUĞUNU BİLİYORUZ

         Bu eleştirileri açtığı bir sahte hesaptan yapan kişinin bir üniversitede görevli personel olduğunu öğrendiğimde ise üzüntüm iki katına çıktı. Muhtemel öğretim görevlisi bu kişinin gençliğimizi nasıl eğittiğini merakta etmiyor değilim?

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com