7 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1337 defa okundu.

KIRGARAT- C Başkanı, Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık’ın öncülüğünde başlatılan Basın Çalışanlarının ev sahibi olabilmesi talebi yanıt buldu.

Basın emekçileri ev sahibi olabilecek

15 Kasım 2018 tarihinde Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı, Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık’a Nezaket ziyaretinde bulunan Vali İbrahim Akın’a dosya sunan Başkan Yanık, sunduğu Dosyada Yerel Basın çalışanları için TOKİ aracılığı ile arazi verilmesini talep etmiş ve Vali Akın’ın öncü olmasını istemişti. Yerel Basın çalışanlarının yaşadığı zorlu süreçten tutunda Basın çalışanları için Araziye kadar birçok konuya öncülük eden Başkan Yanık, Vali Akın’a sunduğu dosya karşılık buldu. Üniversite, valilik, Belediye ve tüm yerel basın çalışanlarını ayırt etmeden tüm Basın Emekçilerinin ev sahibi olabilmesi için önderlik eden Başkan Yanık’ın sunduğu dosya Vali Akın tarafından incelenerek Basın emekçilerinin ev sahibi olabilmeleri için gerekli çalışmalar başlatıldı.

BAŞKAN YANIK VE VALİ AKIN’IN ÖNDERLİĞİ İLE BASIN ÇALIŞANLARI EV SAHİBİ OLUYOR

KIRGARAT-C Başkanı ve Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan Kırşehir Valisi İbrahim Akın’a,  medya çalışanlarının taleplerinin ve sorunlarının yer aldığı dosya sunan KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık, “Basın çalışanlarına TOKİ aracılığı işbirliği ile arazi verilmesini talep etmiştik. Tüm illerde bunu yaptılar. Bize olumsuz bir cevap geldi ama nedenini bilmiyoruz. Bunun tekrar gündeme gelmesini istiyoruz. Sizlerin sorunumuza yardımcı olacağınıza inanıyoruz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı Medya çalışanları zorda” ifadelerine yer vermişti. Vali Akın ise, Başkan Yanık’a sorunların çözümü noktasında gerekeni yapacaklarını ifade etmişti. Vali Akın sözünde durdu ve Başkan Yanık’ın “TOKİ aracılığı ile arazi talebi” yerine TOKİ’de bitmiş 26 daire Basın çalışanları için Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyetine tahsis edildi.

“HİÇBİR BASIN ÇALIŞANINI AYIRT ETMEYECEĞİZ”

Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Yanık konuya ilişkin yaptığı açıklamasında “Vali bey İlimizde göreve başlamadan önce bizim yine Basın çalışanları için arazi talebimiz olmuştu. Ama bu talebimize yanıt alamamıştık. Fakat İlimizde göreve başlayan Vali İbrahim Akın’a sunduğumuz dosya incelendi ve gereği yapıldı. Merakla beklediğimiz talebimiz sonunda kabul edildi. TOKİ Daire Başkanı ile görüştük. Cemiyetimize TOKİ’den bitmiş 26 daire verildi. Biz bu 26 daireyi Ahi Evran Üniversitesi, Valilik, Belediye ve hiçbir yerel basın çalışanlarını ayırmadan herkese vereceğiz. Öncülüğümüzde gerçekleşen bu talep ile herkes ev sahibi olabilecek. TOKİ Daire Başkanlığı ödeme noktasında Basın çalışanlarına gerekli yardımı sunacak” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com