5 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Her geçen gün vergi ve KDV’ler nedeniyle katlanan faturalarla Vatandaşlar işin içinden çıkamaya çalışıyor.

Fatura Fiyatlarından cebi yanan vatandaşlar tasarruf arıyor

Tasarruf konusunda arayış içinde olan Vatandaşlar kara kara düşünüyor. Havaların soğumasıyla birlikte artan Doğalgaz faturası Vatandaşları daha uygun maliyeti olan Soba kullanımına yöneltiyor. Doğalgaz faturası, Elektrik faturası, su faturası, Kira derken işin içinden çıkılmaz hale gelindi. Ne yapacağını bilemeyen Vatandaşlar yemesinden, içmesinden kısarken, fatura fiyatlarını da düşürmek için tasarruf yoluna gidiyor.

VATANDAŞLAR FATURA FİYATINI GÖRÜNCE SİTEM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde Gazetemizde yer verdiğimiz bir haberde Elektrik faturalarının KDV ve TRT vergisi adı altında vergi yükü ile ezilen vatandaşların mağduriyetlerini dile getirmiştik. Bu faturalar Kış mevsiminin gelmesiyle Doğalgaz Kullanımını artıran Vatandaşlar, fatura fiyatlarını görünce adeta sitem ediyor.

VATANDAŞLAR KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Havaların soğumasıyla birlikte Doğalgaz faturalarını daha aza indirgemek isteyen Vatandaşlar, odun ve kömür soba imalatçılarının, stoklarına istifledikleri sobalara ilgiyi artırdı. Daha çok kentin kenar mahalleleri ile kırsalda oturan ailelerin sobalara rağbet ettiğini, ancak artan faturalar nedeniyle tasarruf yolu arayan vatandaşlarında daha az maaliyeti olan soba kullanımına yöneldiğini söyleyen İlimizde ki bazı soba imalatçıları, “Asgari ücretle geçinen bir aile, faturalarını mı ödesin, çocuklarını mı okutsun. Ne yapsın. İçinde bulunduğumuz ekonomi nedeniyle herkes zor durumda. hele de şu son aylarda artan Ekonomi maliyetleri bizleri işin içinden daha da çıkılmaz hale getirdi. Herkes kara kara düşünüyor” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com