5 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
549 defa okundu.

Ak Parti’de ilçe ve belde belediye başkan adaylarının açıklanması an meselesi. Aday adayları, kesin adayların açıklanmasını iple çekiyor.

Kırşehir’inde Bulunduğu 21 İl İçin Geri Sayım Başladı

Partililer nefesleri tuttu. Kırşehir AK Parti belediye başkan adayları merak ediliyor. AK Parti 2019 yerel seçim çalışmalarına hız verdi. AK Parti’nin Kırşehir belediye başkan adayının kim olacağı merak konusu olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Kasım Cumartesi günü aralarında Ankara, İzmir ve Diyarbakır’ın da bulunduğu 20 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Açıklanan iller arasında Kırşehir yer almazken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın G-20 dönüşünün ardından 21 ilin daha belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor.

ADAY BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Aralarında İlimizin de bulunduğu 21 kentte seçimlerde yarışacak isimlere ilişkin aday açıklama kararı Erdoğan’ın dönüşünün ardından tekrar başlayacak. Adayların açıklanması öncesinde MHP ile AK Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinin tamamlanarak tarafların el sıkışması gerekiyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Güney Amerika seyahatini tamamlayarak Türkiye’ye dönmesinin ardından, partisinin geri kalan illerdeki belediye başkan adaylarını kesinleştirmek için yoğun mesaisi sürüyor.

20 İL İÇİN MESAİ

Erdoğan, kendisinin yokluğunda kurmayları tarafından yapılan çalışmaları gözden geçiriyor. 20 il ile ilgili son değerlendirmeleri yaptıktan sonra bu illerle ilgili açıklamanın da yapılması planlanıyor.

ADAY ADAYLARI BEKLEYİŞTE

Ak Parti’de ilçe ve belde belediye başkan adayları, anket sonuçları ve değerlendirmelerin ardından bekleyişe girdi. Genel Merkezin adayları bir an önce açıklamasını beklediklerini belirten bazı aday adayları, “Hayırlısı neyse o olsun. Artık Genel Merkezin aday listelerini açıklamasını bekliyoruz. Çalışmalarımızı tamamladık. Adaylar netleşirse herkes çalışmasına bakacak.”

KIRŞEHİR 2014 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

KIRŞEHİR 24 HAZİRAN 2018 GENEL SEÇİM SONUÇLARI

AK Parti % 41,2

CHP 25.6

MHP 16.9

İYİ Parti 10,1

HDP 4.7

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com