4 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri öncesi AK Parti Kırşehir’den kimi aday gösterecek kimi göstermeyecek tartışmaları sürerken ortaya bomba gibi bir iddia atıldı.

AK Parti’nin MHP’ye Jest Yapacağı iddiası gündeme düştü

Aday belirleme çalışmaları devam ederken geçtiğimiz günlerde Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin adaylığına kesin gözüyle bakıldığı bilgisi konuşulurken adayların açıklandığı 40 İlin arasında Kırşehir’in olmaması gündemde tartışmaları beraberinde getirerek daha sonra açıklanması planlanan 20 İl arasında olabileceği söylentileri yayılmıştı. Ardından açıklanan 20 il adayının arasında da Kırşehir’in bulunmaması dikkatleri çekerken, Türkiye’nin sandık başına gideceği 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde 5 İlde AK Parti’nin Milliyetçi Hareket Partisine jest yaparak MHP’ye destek vereceği iddiaları gündemi karıştırdı. MHP’ye destek sunacağı söylenen 5 ilin içinde Kırşehir’inde olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

İÇİNDE KIRŞEHİR’İNDE BULUNDUĞU 5 İLDE AK PARTİ O İLLERİ MHP’YE Mİ BIRAKIYOR

2019 yerel seçimleri için İstanbul, İzmir ve Ankara‘da aday çıkarmayan MHP‘nin bu tutumuna, AK Parti’nin Kütahya, Erzincan, Kırşehir, Aydın ve Zonguldak’ta aday çıkarmayıp MHP’ye destek olacağı belirtildi. 2019 yerel seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında girecek olan AK Parti ve MHP adaylarının büyük çoğunluğunu açıkladı. İstanbul, İzmir ve Ankara’da aday çıkarmayan MHP’nin tutumuna AK Parti jestle karşılık vereceğini duyurmuştu. Partilerin açıkladığı listelere bakıldığında, MHP’ye jest yapılması muhtemel illerin başında Kütahya birinci sırada.

“KIRŞEHİR’İ UZUN DÖNEMDİR AK PARTİLİ BAŞKANLAR YÖNETİYOR”

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladığı 61 il arasında bu kentlerin adayları yok. Üstelik Kütahya, Erzincan ve Kırşehir’i uzun dönemdir AK Partili başkanlar yönetiyor.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri ’ne Cumhur İttifakı çatısı altında giren AK Parti ile MHP 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere de ittifak yapma kararı aldı.

İttifak kapsamında seçimin kilit noktası olan üç büyük il İstanbul, İzmir ve Ankara’dan MHP aday çıkarmayacağını açıklamış AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MHP’nin bu hamlesine ‘jestle’ karşılık vereceklerini açıklamıştı.

AK Parti’nin geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde toplam 60 ilin adayını açıklamıştı. MHP ise bugün 9’u il 41’i ilçe olmak üzere toplam 50 belediye başkan adayını açıkladı. MHP daha önce de 5 ilin belediye başkan adaylarını açıklamıştı.

MHP’nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı Onur Köksal olarak açıklanmıştı.

AK PARTİ’NİN JEST YAPACAĞI İLLER

AK Parti ve MHP’nin duyurduğu listelere göre; AK Parti, sahip olduğu Kütahya, Erzincan ve Kırşehir’den aday çıkarmadı. AK Parti, Bunlara ilave olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) elinde olan Zonguldak ve Aydın’dan aday çıkarmadı. Listelere göre bundan sonraki dönemde AK Parti aday göstermediği zaman, 3 şehirde MHP’ye jest yaparken kritik iki ilde de ittifak yaparak CHP’nin üstünlüğüne son vermiş olacak.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com