4 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
720 defa okundu.

Her yıl geleneksel haline gelen ve 7 yıldır çeşitli etkinlikle Engellileri bir araya getiren, Halk arasında Çikolatacı Sami olarak bilinen görme Engelli Sami Coşkun’un düzenlediği geceye gölge düştü.

Görme Engelli Çikolatacı Sami’nin 7’incisini düzenlediği geceye gölge düştü

Her yıl çeşitli etkinlikle Engellileri bir araya getiren ve müzikli, tiyatrolu ve buna benzer çeşitli etkinliklerle eğlenilen Engelliler Gecesinde Engelsiz Yaşam Merkezinin katılmaması Geceye Gölge düştüğü belirtildi. Engelsiz yaşam merkezinin katılmamasının bir handikap olduğunu söyleyen Halk arsında Çikolatacı Sami olarak bilinen Sami Coşkun, davete icabet edilmesi gerektiğini söyledi ve gecemize gölge düştü diyerek sitemini dile getirdi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN SORUNLARINA DUYARLI OLMALIYIZ”       

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan Engelliler Gecesinde, Engelliler ile ilgili olan çalışmalar çok önemli. Sadece söylemser değil, sonuç getiren işler lazım diyen İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, “Böyle bir organizasyon düzenlediği için Sami kardeşimize teşekkür ederiz.

Bugün biz parti temsilcisi olarak, Engelliler günü ile ilgili bir takım ziyaretlerde bulunduk. Bu insanların sorunlarına yardım edilmeli. Sadece söylemler ile kalmamalı. Vatandaşlar olarak bizlerde duyarlı olmamız lazım. Engelliler için yön veren sarı şeritler var. Bunların üzerine maalesef, bazı vatandaşlar tarafından araçlar park ederek, engellilerin geçişlerini engelliyorlar. Bunları bizlerinde uyarması ve herkesin dikkatli olması gerekiyor.”

“SADECE SÖYLEMSER DEĞİL, SONUÇ GETİREN İŞLER LAZIM”

“Engelliler ile ilgili olan çalışmalar çok önemli. Sadece söylemser değil, sonuç getiren işler lazım. Sami’nin Kırşehir’de gidemediği yer yok. Demek ki bu insanlara iş versek yapabilirler. Bizim onlara bu imkânı vermemiz lazım. Hepimizin el ele vermeye, güç birliği oluşturmaya, sadece sosyal medyada paylaşımlarda değil, güncel ve gerçek hayatta bu insanlara destek olmaya davet ediyorum”

GÖRME ENGELLİ SAMİ COŞKUN YILLARDIR ENGEL TANIMIYOR

Görme engeli olmasına rağmen engel tanımayan, cadde cadde, sokak sokak, mahalle, mahalle, cafe cafe gezerek çikolata satarak geçimini sağlayan ve görme engelinin hiçbir şeye engel olmadığını kanıtlayan Halk arasında Çikolatacı Sami olarak bilinen Sami Coşkun’un bu yıl 7’incisini düzenlediği gecede biraz sitemkârdı.

“ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNİN ETKİNLİĞİMİZE KATILMAMASI BÜYÜK BİR HANDİKAP OLDU”

Sami Coşkun, “Görme Engelliyim ve 1978 doğumluyum. Engelliler gecesinin 7’incisini gerçekleştirdik. Engelsiz yaşam merkezinin etkinliğimize katılmaması büyük bir handikap oldu. Bizim amacımız burada engelliler için koşmak. Engelliler için koştuğumuz halde, bir engelli etkinliğine Engelsiz yaşam merkezinin gelmemesi hiç hoş değildir. Eğer ki davete icabet edilmiyorsa, bir kurumsun, şu sebeplerden dolayı 1-2 gün öncesinden gelemeyeceğinizi bildirirsiniz, sorun olmaz ama son dakika gelmiyoruz demek, hiç yakışı bir hareket değil” diyerek sitemini dile getirdi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN