4 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
234 defa okundu.

Milli piyango biletleri 30 Kasım’da satışa sunulmaya başladı.

Hayaller Tezgâhlarda 

Bir ay boyunca satışa çıkması beklenen piyango biletleri 30 Kasım Cuma günü satışa çıkmasıyla birlikte, Kırşehirliler tarafından büyük hayallerle alınıyor. Bilet alan Vatandaşlar, tek umutlarının bilet olduğunu ifade ediyor.

KIRŞEHİR’DE TEZGÂHLARDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Yılbaşı milli piyango biletleri Kırşehir’de satışa çıktı. Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 70 milyon lira olarak belirlendi. Bilet fiyatları 17,5 TL, yarım 35 TL ve tam ise 70 TL‘den satışa sunuluyor. Herkes büyük ikramiyenin kendisine çıkacakmış heyecanıyla piyango biletlerini almaya devam ediyor. Bilet fiyatlarının yükselmesiyle beraber bu yıl satışlara ilginin az olacağı belirtiliyor.

BİLETLERDE FİYATLAR ARTTI TALEP AZALDI

Herkesin Piyango biletlerine umut bağladığını söyleyen Milli Piyango Bilet Satıcısı Hacı Dede, “Milyonlarca insan bir ay boyunca ikramiye kendisine çıkacakmış gibi güzel hayaller kuruyor,  hayaller yaşamın bir parçasıdır. O nedenle hayaller bu tezgâhlarda. Fiyat artışından dolayı geçmiş yıllara göre daha az satış yapıyoruz.  Bu yıl iddia bayilerinde bilet satışları yapılıyor, bundan dolayı da satışlarımız azaldı.  Bilet fiyatları çeyrek 17,5 TL,  yarım 35 TL, tam ise 70 TL geçen yıllara göre pahalı. Her kesimden insan alıyor yaşlı genç kadın fark etmeksizin talep var.”

“KİMİSİ ŞANS DENİYOR, KİMİSİ İSE HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞUYOR”

Her yıl onlarca bilet aldığını söyleyen Vatandaşlar ise, “çıkmamasına rağmen vazgeçemiyoruz. Bir kurt gibi oturdu içimize ama inşallah ölmeden büyük ikramiye çıkacak. Her yıl ailenin tüm üyelerine bilet alıyoruz. Şansımızı deniyoruz ama nerde o şans bizde. Ben aslında paradan çok bir heyecan ve bir şans denemesi için alıyorum. Büyük ikramiye bana çıksa bile çoğunu  bağışlar,  fakir fukaraya yardımcı olurum” dediler.
HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

V

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN