6 yıllık Hasret Sona Erdi

15 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5910 defa okundu.
6 yıllık Hasret Sona Erdi

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Ahiler ve Ozanlar Diyarı Şirin Kırşehir’e Hoş geldiniz

Ahilik haftası kutlamaları kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de. Uzun yıllar ilimize gelmeyen Erdoğan, hasrete son veriyor. Saat 13.00’de Cacabey meydanında vatandaşlara seslenecek olan Recep Tayyip Erdoğan saat 15.00’de Ak Parti İl Binasının açılışını yapacak. 

Kırşehir’i özlediğini ve yaptığı birçok toplantı ve konferansta Ahiliğin önemine değinen son olarak Ahiname Dergisi’ne verdiği demeçte esnaf teşkilatının merkezi Kırşehir’den tüm dünyaya yayılan Ahilik ile ekonominin temellerinin atıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eylül ayında coşkuyla kutlanacak olan Ahilik Haftası’nda Kırşehir’de olacak.

“Cumhurbaşkanımızı en güzel şekilde ağırlayacağız” diyen AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal daha önce yaptığı açıklamasında “Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılım sağladık. Cumhurbaşkanımız uzun süredir Kırşehir’e gelmedi. Sayın Cumhurbaşkanıma ‘Kırşehir sizi özledi, hasretle sizi bekliyor’ diyerek Ahilik Kutlamalarına davet ettim. ‘Ben de Kırşehir’i özledim. Allah izin verirse Kırşehir’e geleceğim’ demiş ve müjdeli haberi Kırşehir’e vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kesinleşen Kırşehir ziyareti nedeniyle Kırşehirliler Başkan Erdoğan’ı Kırşehir’de ağırlamanın bu heyecanlı  bekleyişte Kırşehir halkıda müjdeler beklemektedir.

ÇEVRE YOLUMUZ HALA BİTİRİLMEDİ!

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Kırşehir Çevre Yolu projesine ilişkin Kırşehirli  İktidar Siyasileri olsun gerek Muhalefet siyasileri olsun şu ana kadar bitirilmemiş çevre yolunun bir an önce bitirilmesini talep etmekteyiz “Kırşehir halkının uzun yıllardır beklediği çevre yolu konusu şehrin gelişmesi, trafik yoğunluğunun ve hava kirliliğinin azalması açısından büyük önem arz etmektedir. Kırşehir çevre yolu projesi 15 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazete’de 2018EO40620 proje numarası ile 2018 yılı yatırım programına alınarak yürürlüğe girmiştir.” Bu güne kadar bitirilmemesi biz Kırşehir halkı olarak derin üz-ntü içerisindeyiz

Kırşehir halkı 2018 yılı yatırım programına alınmasına rağmen 25 kilometrelik Kırşehir çevre yolu projesinin hala bitirilememiş olmasının nedenini  iktidar partisine ait siyasilerde aramaktadır.

HÜKÜMET KONAĞI

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Tüm Türkiye vilayetlerinde olan hükümet konağının sadece Kırşehirde olmaması akıllara acaba Kırşehir yinemi iktidar tarafından cezalandırılmaktadır akıllara gelmekte.Kırşehir hükümet konağı adeta yılan hikayesine dönmüş olup bir taraftan Gençlik Spor bakanlığına devredildi bir taraftan şimdiki İktidar temsilcileri biz Hükümet Konağının yapılmamasının hatasını ettik demektedirler.Hükümet Konağı olmamasından dolayı uzun zamandır il Müdürlükler kiralık Dairelerde kalmakta ,Devletimiz Milyonlarca zarara uğratılmaktadır,bunun vebalini kim verecek diye sormaktadırlar.

TABİAT PARKI

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Kırşehir’de yaklaşık 10 milyon lira harcanarak yapılan Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nı devir anlaşmasına rağmen Kırşehir Belediyesi devir parası yatırılmış olmasına rağmen Tarım ve Orman Bakanlığına Aşıkpaşa Tabiat Parkının neden verilmemesini sormaktadır.

4 Şubat 2019’da ise bakanlığın resmi sosyal medya hesabından “Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz tarafından projelendirilen Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nı Kırşehir Belediye Başkanlığı’mıza emanet ediyor ve işletmecilik hakkını devrediyoruz” paylaşımı yapılmıştı.Kırşehir halkı devletimizin vermiş olduğu sözü yerine getirilmesini istemektedir.

SEÇİMDEN SONRA BAKANLIK NEDEN VAZGEÇTİ?

31 Mart yerel seçimlerinde Kırşehir Belediyesi AKP’den CHP’ye geçti. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada, bakanlık ve belediye arasında yapılan anlaşma gereği ilk taksit olan 17 bin TL’yi yatırdıklarını ancak bakanlığın resmi yazı göndererek sözleşmeyi feshettiğini açıklamıştı.

ZORLA ELİNDEN ALINAN İLÇELERİMİZİN İADESİNİ İSTEMEKTEDİR.

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Demokrasi Gazisi ahiler ve ozanlar şehrimiz Kırşehir sizden zorla elinden alınan İlçelerimizi tekrar iadesini istemektedir.

Kırşehir 1867 yılında bucak, 1869 yılında ilçe, 1870 yılında sancak olmuş, Avanos, Keskin ve Mecidiye (Çiçekdağı) ilçeleri Kırşehir’e bağlanmıştır. 1921 yılında bağımsız mutasarrıflık, 1924 yılında il olan Kırşehir’e Avanos, Çiçekdağı, Hacıbektaş, Mucur ilçeleri bağlanmıştır. 1944 yılında ilçe olan Kaman, Kırşehir’e bağlanmıştır.

20 Temmuz 1954 tarihinde 6429 sayılı kanun ile Nevşehir il, Kırşehir’de Nevşehir iline bağlı bir ilçe haline getirilmiş Çiçekdağı ilçesi Yozgat’a, Kaman Ankara’ya, Hacıbektaş, Mucur ve Avanos da Nevşehir’e bağlanmıştır.
01 Temmuz 1957’de kabul edilen 7001 sayılı kanunla Kırşehir tekrar il haline getirilmiş, yeni ile Yozgat’ın Çiçekdağı, Ankara’nın Kaman ve Nevşehir’in Mucur ilçeleri bağlanmıştır

KAPODAKYA GİRİŞİ BURADAN BAŞLAMALIDIR.

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Kırşehir  hiç bir dönem iktidarın nimetlerinden yararlanamamıştır, 15 Yıl Ak Parti  belediye yönetiminde olması na rağmen Sayın Yaşar Bahçeci ilk yılında devasal hizmetler getirdi bunu kimse inkar edemez ama Kapodakya girişinin kaman Kale Höyükte başlayarak Dulkadirli inli Murat Üç Ayak kilisesi Mucur yer altı Şehirlilerin den sonra Hacıbektaş ve Kapodakya bölgesine güzergah verilmelidir.

Kapodakya Havaalanı Kırşehire 90 Km olup şu an atıl durumda olan Şeker Fabrikasının oradan Kayapa ve aydoğmuş köyü yolları yapılırsa 45 Km düşecektir.İlimiz Kırşehir başka illerde okuyan binlerce Öğrencisi ,Yurt dışından binlerce gurbetcisi ,Petlası Şeker Fabrikası,Çemaşı Oralsanı vardır.Bu insanların mağdur olmaması yollarda perişan olmaması gerekir.

Sayın Cumhurbaşkanımız;Kırşehir birde serbest bölge yapılması istemektedir, Kırşehir  Hızlı Tren Hava alanı yapacağız Yalancı siyasetçisinden bıkmıştır.

SİZLERDEN BUNLARIN MÜJDESİNİ İSTEMEKTEDİR

40 Arena Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN