5 YIL İÇERİSİNDE ŞEHRİMİZE 45 MİLYON LİRALIK KATMA DEĞER SAĞLADIK.

12 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
312 defa okundu.
 5 YIL İÇERİSİNDE ŞEHRİMİZE 45 MİLYON LİRALIK KATMA DEĞER SAĞLADIK.

Kırşehir Bağbaşı Yerleşkesi Yunus Emre Salonu’nda Gazetecilerle Bir Araya Gelerek Yürütülen vizyon Projelerle İlgili Bilgi Veren Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya,  

 5 YIL İÇERİSİNDE ŞEHRİMİZE 45 MİLYON LİRALIK KATMA DEĞER SAĞLADIK.

Kırşehir’in  tüm basın yayın kuruluşlarının temsilcilerinin ve gazetecilerin istisnasız yer aldığı kahvaltılı sohbette açılış konuşması yapan  “Jeotermal ve tarım” alanında Türkiye’de “5 üniversitenin dâhil olduğu pilot Üniversitelerden biri” olduklarını, bunun ülkeye bölgeye ve Kırşehir’e ciddi ve sürdürülebilir artı değer katacağını söyleyen Rektör Karakaya, kalite süreçlerinde YÖK kalite kurulu ve TSE’nin değerlendirmelerinde başarıyla sınav verdiklerinin de  altını çizdi

“Fiziki İhtiyaçları Giderirken Kaliteye Dönükte Çalışmalar Yapıyoruz.”

Pilot Üniversite olarak birçok üniversiteye örnek olduklarını söyleyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Karakaya, “Fiziki ihtiyaçları giderirken kaliteye dönükte çalışmalar yapıyoruz. Üniversite ile birlikte Kırşehir’de bir kazanım söz konusu, Sayıştay denetimlerinden anlımızın akıyla çıktık.   Üniversite kalite ve fiziki ihtiyaçlar bakımından ciddi bir hamle yaptık.   Gençliği önemsiyoruz. Onlarla bir arada olmamız lazım. En önemlisi, Ahi Evran Üniversitesi Türkiye Yükseköğretiminin projesini yürütmekte. 180 üniversite ile benzeşik olan Türkiye Üniversite çıkmazını 2016 yılında Cumhurbaşkanımızın ilave ettiği 5 pilot Üniversite ile Türkiye de yeni bir Yükseköğretim anlayışını değiştirmek üzere pilot seçildi.

Bu Projelerde Bölgesel Kalkınma ve İhtisaslaşma Var

Pilot Üniversite Kalkınma bakanlığının bizzat desteklediği bir proje olarak bölgenin değerlerinden üretime geçme hamlesini pilot olarak bize verdiler. Bizim alanımız tarım ve Jeotermaldir. 2016 yılından bu zamana kadar çok yoğun çalışmalar yapmaktayız. 5 yıl içerisinde şehrimize 45 Milyon liralık katma değer sağladık. Bu projelerle bölgesel kalkınma ve ihtisaslaşma var. Biz 7 projeden 1’si Kaba yem çeşitliliği tarım 2’incisi bir marka olan kaman cevizi ve buna bağlı olarak Ceviz projesi, 3’üncüsü Fizik tedavi rehabilitasyon. Bunlarla jeotermalin katma değere dönüştürme hamlesi başladı. Önümüzdeki yıllarda burası sağlık turizminin merkezi olacak”

 Kırşehir’in Değeri Olan Sıcak Suyla Ciddi Bir Markalaşma Yapacağız

Kırşehir’in değeri olan Sıcak suyla ciddi bir   markalaşma yapacağız” diyen Karakaya, “inanıyorum önümüzdeki yıllarda burası sağlık turizminin merkezi olacak. Afyon  Rektörü ve Belediye Başkanı AEÜ Rektörlüğü, Kırşehir Belediye Başkanı bir araya gelerek jeotermalde söz sahibi olanların katılacağı çalıştay Kırşehir’de  yapılacak. Düzenlenecek çalıştayda Kırşehir’in yol haritası da belirlenecek. Yine sıcak suyun kullanıldığı bu bölgede Seracılık kurmak değil Organize seracılık alışkanlığını alıştırtacak sera bölgeleri oluşturulacak. Seracılığın bilimsel araştırmasını yapacağız. Sera kurulduktan sonra bilimsel destek vererek 12 ay boyunca üretim yapacağız. Burada yer almak isteyenlere, yapımında yardımcı olacağız. Akdeniz ve ege bölgesinde ki yapılan seracılıkla burada ki yapılanı ortaya koyacağız.Herkes burayı tercih edecek gelir”

“Kırşehir Uluslararası Sağlık Turizmi İçin Bir Merkez Olacak

“130 yataklı jeotermal Destekli “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi” bölgede tek olan ve alternatifi olmayan bir hastanedir”   diyen Karakaya, “Ankara, kayseri ve çevremizde ki 5 ilin dikkatini çekecek. Bu hastaneyi 2018 yılında faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz. Mayıs ayında Almanya’da Tur şirketlerini de katılacağı jeotermal çalıştayı yapacağız. Almanya’nın özellikle Avrupa’nın yaşlanan nüfusu için özellikle burayı adres yapmaya çalışıyoruz. Hem de çok uygun bu maliyeti karşılayacak şekilde. Kırşehir Uluslararası sağlık turizmi için bir merkez olacak”

“ Stratejik Planla Üniversiteyi Yönetiyoruz”

Karakaya, “TOKİ 2. Etabımız normalde Aralık 2’de bitmişti ama işin uzamasından kaynaklı TOKİ uzama süresi verdik. 5 ay binaların içiyle değil çevre düzenlemesine ayrılacak. 5 bina ve stadyum da dâhil olmak üzere Binaları teslimimiz 2 ay içerisinde gerçekleşecek diye tahmin ediyoruz. Binalar teslim edilir ama çevre düzenlemesiyle ilgili Nisan ve Mayıs ayını da kullanırlar diye tahmin ediyoruz. Önümüzde ki dönem öğrencilerimiz Eğitim Öğretimine devam ediyor olacak. Benim niyetim Ziraat Fakültesini 2. Döneme taşımaktı ama çocukların ayağı çamurdayken fakülteye almak istemedim. Zorlanıyor da olsalar devam etsinler istiyorum. Başladığımız yerden Fizik tedavinin olduğu yere kadar çevre düzenlemesi var. Üniversitemiz Türkiye Üniversiteleri arasında bir seçkinlik ve örnek üniversitelerden biri olsun. Stratejik planla üniversiteyi yönetiyoruz. Ne yapacağız demiyoruz ne yapacağımız belli”

“EĞİTİM FAKÜLTESİ BOŞALDIĞINDA YENİDEN BİR PLANLAMA YAPACAĞIZ”

İş planı belirlenen yapıları sizlerle paylaşıyoruz. Çünkü umut vermek taraftarı değilim” diyen Karakaya, “Yapabileceğim işleri paylaşıyorum. Eğitim Fakültesi boşaldığında yeniden bir planlama yapacağız ve İlgili yerlerle ve şehirle paylaşacağız. Oraya dair düşündüğümüz meseleler var. Dış değerlendirmede ki örneklik raporumuz tercih edilebilirlik. 2’incisi kalite belgemiz artık YÖK’te öğrencinin tercih sebeplerinden biri olacak. 3’üncüsü de talimatını verdim yürütüyoruz. Artık bizim fakültelerimiz akreditasyona hazırlanıyor. Uluslararası kuruluşlardan Fakültelerimize Akredite edeceğiz. Biz iyiyiz demekle iyi olunmuyor. Artık iyiliğin tescil kurulları var. Gider buradan tescilinizi alırsanız iyi olursunuz. Bununla ilgili 2 süreci tamamladık. 2. Süreç içinde talimat verdik”

 “Rekabette, 4 Yıllık Fakültelerle Büyüyoruz”

Diplomanın notuyla kişinin yeterliliği birbirini kapatmıyor diyen Karakaya, “İşte bu noktada bunu kaldırmak için Eğitim de kalite güvencesi dediğimiz projeyi yürütüyoruz. Bunu bitirdiğimiz de Eğitim Fakültesinin Patenti olacak ve YÖK bunu kullanacak. Bu şekilde önemli projeleri de yürütüyoruz. Rekabette 4 yıllık fakültelerle büyüyoruz. Bu rekabet gücümüzü artıracak. Seneye Elektrik Elektronik bölümüyle Bilgisayar Bölümü ve İslami İlimlere Öğrenci alımı Kamanda bir kısmının aktif edilmesi üzere 5 bölüm ile birlikte Üniversitemize Öğrenci alımı yapacağız”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On