5. Uluslararası Kop Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, Konya’da Düzenlenecek

4 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
683 defa okundu.
5. Uluslararası Kop Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, Konya’da Düzenlenecek

26 ve 28 Ekim Tarihleri Arasında Konya’da Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’nun Beşincisi Düzenlenecek

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, KTO Karatay Üniversitesinin dönem başkanlığında ve ev sahipliğinde 26-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Konya’da yapılacak. Ulusal ve uluslararası düzeyde bilim insanları ile sektör temsilcilerini bir araya getirecek sempozyumda bu yıl “Yenilenebilir Enerji”, “Tarım-Kırsal Kalkınma” ile “Sosyal ve Beşeri Kalkınma” temalarında bildiri ve posterler yer alacak.

KOP Bölgesindeki üniversiteler arasında eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda akademik ve idari iş birlikleri yapmak, kamu-üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak amacıyla 2013 yılında Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın desteği ve koordinasyonuyla kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği, geleneksel olarak sürdürülen Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’nun beşincisini Konya’da gerçekleştirecek. İlk olarak 2013 yılında Selçuk Üniversitesi’nin dönem başkanlığında ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen sempozyumlar sırası ile 2014 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi dönem başkanlığında Niğde’de, 2015 yılında Aksaray Üniversitesi dönem başkanlığında Aksaray’da, 2016 yılında ise Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinin dönem başkanlığında Karaman’da gerçekleştirildi. 2017 Ocak ayı itibariyle UNİKOP dönem başkanlığı görevini devralan KTO Karatay Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılacak olan V. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumuna ulusal ve uluslararası düzeyde bilim insanları ve sektör temsilcileri katılacak. Sempozyum çerçevesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da UNİKOP Spor Oyunları Şöleni düzenlenecek. Çeşitli branşlarda gerçekleştirilecek müsabakalar UNİKOP üyesi üniversitelerin bulunduğu farklı şehirde yapılacak.

SEMPOZYUMUN AMACI, KAPSAMI VE KONULARI

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın öncülüğünde kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP); Selçuk Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Tarım ve Gıda Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitelerinden oluşmaktadır.

Birlik kurulduğundan bu yana, öncelikle KOP bölgesine özgü çalışmalardan hareketle ülke kalkınması için çeşitli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalardan birisi de düzenlenmiş ve düzenlenmekte olan sempozyumlardır. Bu yıl KTO Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde uluslararası olarak düzenlenecek, V. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunun  temel amacı, başta KOP Bölgesi olmak üzere ülkemizin zenginliklerini ve sorunlarını sektörel bazda derinlemesine araştırma, inceleme ve sorunlara ilişkin çözüm önerileri üretmeye yöneliktir. KOP bölgesi sahip olduğu kaynaklar ile ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması hem bölge ekonomisine hem de ülke ekonomisinin gelişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu nedenle özellikle katma değeri yüksek kaynakların keşfedilmesi ve üretime kazandırılması için bilimsel desteğin alınması oldukça önemlidir. Bu bağlamda, başta bölge üniversiteleri olmak üzere, ulusal ve uluslararası düzeyde üniversiteler V. KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu zemininde bir araya gelerek akademik çalışmalarıyla desteklerini sağlayacaklardır.

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) bünyesinde her yıl düzenli olarak yapılan ve uluslararası düzeyde bilim insanlarını ve sektör temsilcilerini buluşturarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmelerine imkân sağlayan “V. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu” bu yıl 26-28 Ekim 2017 tarihleri arasında KTO Karatay Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Konya’da gerçekleştirilmiş olacak.

HABER: NURTEN CEYLAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On