“5 ELEMAN ÇIKARDIK, BUNLAR DA GÖREVLENDİRDİĞİMİZ İŞLERİNİ BEĞENMEYENLERDİ”

9 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
439 defa okundu.
“5 ELEMAN ÇIKARDIK, BUNLAR DA GÖREVLENDİRDİĞİMİZ İŞLERİNİ BEĞENMEYENLERDİ”

“5 ELEMAN ÇIKARDIK, BUNLAR DA GÖREVLENDİRDİĞİMİZ İŞLERİNİ BEĞENMEYENLERDİ”

Kırşehir Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence, Basın mensupları ile bir araya gelerek, son günlerde Kırşehir Şeker Fabrikasında işçi çıkarılması haberlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence, “Şu ana kadar 5 eleman çıkardık. Bunlar da görevlendirdiğimiz işlerini beğenmeyenlerdi. Çıkarılanların tamamının hem kıdem hem de ihbar tazminatlarını verdik. İş beğenmeyen insanla çalışamazdık. 100’ün üzerinde yeni eleman aldık”

“KIRŞEHİR ŞEKER FABRİKASI’NI DEVRALDIKTAN SONRA PANCAR İŞLEME KAPASİTESİNİ ARTIRARAK DAHA VERİMLİ HALE GETİRDİK”

Kırşehir Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence, özelleştirmeden sonra işini beğenmeyen 5 kişi dışında işçi çıkarmadıklarını, 100’ün üzerinde yeni işçi aldıklarını söyledi.

Erence, fabrika binasında düzenlediği basın toplantısında, Kırşehir Şeker Fabrikası’nı devraldıktan sonra pancar işleme kapasitesini artırarak daha verimli hale getirdiklerini belirtti.

Özelleştirmeden sonra işçi çıkardıkları yönünde ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını vurgulayan Erence, göreve geldiğinde çalışan hiçbir kişiyi çıkarmama yönünde söz verdiklerini, başka kurumlara geçenler ve işini beğenmeyen 5 kişi dışında sözlerini tuttuklarını dile getirdi.

“BAZI BEYAZ YAKALI ARKADAŞLARIMIZ KIRŞEHİR’DEN DİĞER KURUMLARA GEÇTİLER”

Taşerondaki işçileri de fabrikanın kadrosuna aldıklarını anlatan Erence, şöyle devam etti:

“Devletimiz özelleştirme sürecinde, isteyen arkadaşlarımızı devletin çeşitli fabrikalarına veya o ilde bulunan kamu kuruluşlarına geçebilme imkânı verdi. Bazı beyaz yakalı arkadaşlarımız Kırşehir’den diğer kurumlara geçtiler. Mavi yaka arkadaşlarımız da yine devletin değişik kurumlarına ya da kendi illerine gittiler. Kırşehir Şeker Fabrikası kurulurken usta ve ustabaşı lazım olunca bunların tamamına yakını Yozgat Şeker Fabrikası, Çorum Şeker Fabrikası ve diğer fabrikalardan temin etmişler. Bunların yüzde 90’a yakını Kırşehirli değildi. Bu arkadaşlardan ‘kendi memleketimize gideceğiz’ diyenler ayrıldı. Şu ana kadar 5 eleman çıkardık. Bunlar da görevlendirdiğimiz işlerini beğenmeyenlerdi. Çıkarılanların tamamının hem kıdem hem de ihbar tazminatlarını verdik. İş beğenmeyen insanla çalışamazdık.

“100’ÜN ÜZERİNDE YENİ ELEMAN ALDIK”

İşleyişte bazı değişikliklere gittiklerini bildiren Erence, “Dışarıdan eleman getirme gibi bir durumumuz yok. Biz bu yörenin insanlarıyla bu işi götüreceğiz.” dedi.

Fabrikayı devraldıktan sonra çiftçileri, araziyi gezdiklerini, pancar eken herkesi kayıt altına aldıklarını aktaran Erence, “Pancar eken yörede ne kadar çiftçi varsa kayıt altına aldık. Onların pancarını alarak kampanyayı götürdük. Herkese nakliye bedeli uyguladık, insanlar inanılmaz mutlu oldu. Türkiye’de ilk defa biz yaptık. Herkes randevulu sisteme göre geliyor ve bir saat içinde boşaltıp gidiyor. Çiftçi ve nakliyeciler inanılmaz mutlu oldu. Kırşehir’de hiç sıkıntı olmadı.” ifadelerini kullandı.

Erence, fabrikanın kapasitesinin yükseltilmesi için yaklaşık 20 milyon liralık yeni yatırım yapmayı da planladıklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

“FABRİKANIN KAPASİTESİNİ ARTIRIYORUZ”

“Fabrikanın kapasitesini artırıyoruz. Yurt dışından bağlantılarımızı yaptık. 20 milyon liralık yatırım yapıyoruz. Komple fabrikayı elden geçiriyoruz. Fabrika 3 bin 500 ton ortalama ile çalışıyormuş. Geçen sene 4 bin 500 ton pancar işledik. Hiçbir iyileştirme yapmamamıza rağmen fabrikayı daha iyi çalıştırarak bin tona yakın kapasiteyi artırdık. 20 milyon liralık yeni yatırımla buranın kapasitesini 8 bin tona çıkaracağız. Böylece 500 bin ton pancar eken çiftçi bir milyon ton ekecek.”

(HABER: SÜMEYYE ŞAHİN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On