“BANKA FAİZLERİ GERİ ÇEKİLMELİ”

27 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
401 defa okundu.
“BANKA FAİZLERİ GERİ ÇEKİLMELİ”

“Belediye İmara Açılacak Olan Yerleri İmara Açmalı, Faizleri Yükseldi. Müteahhitler ve Vatandaş Faizlerin Daha da Yukarı Çıkmasından Endişeli”  Diyen Nuri Amcaoğlu Faizlerin Düşmesi Konusunda Çağrı Yaptı:

“BANKA FAİZLERİ GERİ ÇEKİLMELİ”

Banka faizlerinde ki artışın vatandaşların alım gücünü düşürdüğünü anlatan Gayrimenkul Danışmanı Nuri Amcaoğlu, “2017 Yılında malzeme alımlarında ki artışların konutlara %100 etki yaptığını, Kırşehir’de acil olarak belediyenin yeni imar alanları açmasını, Bankaların yüksek faizleri geri çekmesini, aksi durumda vatandaşların konut edinme olanağın zor olacağına” dikkat çekti.

  “TAKSİTLE KONUT ALMAK İSTEYENLER ZORDA”

Banka faizlerinde ki yaşanan düşüş piyasaya hareketlilik verir diyen Gayrimenkul Danışmanı Amcaoğlu, “faizler Konutlara etki yapınca konutların birim fiyatları yükseldi. Birde banka faizlerinin yükselmesi, vatandaşları çok etkiledi. Taksitle konut almak isteyenlerin ceplerini yaktı. Yani konutlarda ciddi oranda artış yaşandı. Bu da alıcıların alım gücünü düşürdü. Konut alımında baya bir durgunluk var. Banka faizleri düşerse piyasa biraz hareketlilik verir. Bir de diğer kalemlerin biraz düşüş yaşaması lazım. Eğer düşme olmazsa Konut fiyatları sürekli bir artış yaşar”

“YAKLAŞIK 1,5 YILDIR KONUT FAİZLERİ YÜKSEK VE DÜŞME EĞİLİMİNDE DE DEĞİL. “

Bağbaşı’nda yapılan Toplu konutun piyasaya olan etkisini anlatan Amcaoğlu, “Toplu Konutlar Piyasayı çok fazla etkiliyor. Müteahhit arkadaşların iş yapmasını engelliyor. Arsa payları düşük, bir de fazla konut olduğundan onların maliyeti normal müteahhitlere göre daha düşük. Orada ki birim fiyatlarda Kırşehir piyasasını etkiliyor. Devletin yapması gereken Konut fiyatlarında ki banka faizlerini geri çekmeleri lazım. Şuan ki mevcut durumun altına düşerse piyasa canlanır. Yaklaşık 1,5 yıldır konut faizleri yüksek. Düşme eğiliminde de değil. Bankaların genel tavrı da o şekilde. Türkiye geneli İnşaat sektörüne odaklı. Ana kalemlerde ki fiyatlar aşağı çekilmeli”

BELEDİYE İMARA AÇILACAK OLAN YERLERİ İMARA AÇMALI”

 İmara açılan yerlerde ki Konutlara kat gidilmesi gerektiğini vurgulayan Amcaoğlu, “Yeni imar yerleri açılmalı ve bununla birlikte kat yüksekliğine gidilmeli. Merkezde en fazla bina katları 6 oluyor. Biraz daha zemini verimli ve uygun koşulları barındıran yerlerde kat gidilmesine karar verilmesi imar açısından daha olumlu olur ve konut fiyatları daha düşük olur. Belediyemiz yeni açılan yerlerde zemine göre kart yüksekliğini umarım fazla tutar. Hiç değilse imarı o bölgelere kaydırırlar”

 “KIRŞEHİR NÜFUSU ARTIYOR. ŞEHİR MERKEZİNDE, ÇOĞUNLUKLA VATANDAŞIMIZ KİRACI…”

Amcaoğlu, “Üniversitede ki Öğrenci sayımızın fazla olması ve bununla birlikte öğretmen ihtiyacının fazlalaştığı ilimizde dışardan Öğretim Görevlilerinde gelmesiyle kiralık daire arayanlar bir hayli fazla oluyor. Yaklaşık 26 Bin Civarında Öğretmen ve Öğrenci var ve bunların yarıya yakını kiracı olanlar. Kırşehir’e gelen giden memurlarda oluyor. Hal böyle olunca kiralık dairelerimiz güzel gidiyor. Konut Satın alanların sayısı da eski yıllara göre düşük olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kırşehir nüfusu artıyor. Mülteciler geliyor ve bunların yarıdan fazlası kirada oturuyorlar. Onları da dâhil edersen şehir içinde 150 bine yakın oturan vatandaşımız var”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On