KARARA TÜRK-İŞ VE DİSK!DEN  TEPKİ GELDİ.

30 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
468 defa okundu.
KARARA TÜRK-İŞ VE DİSK!DEN  TEPKİ GELDİ.

2018 Asgari Ücret Miktarı Açıklandı. Milyonlarca Çalışanı İlgilendiren Asgari Ücret Görüşmelerinde   Yeni Yılda Geçerli Olacak Asgari Ücret Belli Oldu. Yeni Asgari Ücret 1603 Lira Oldu.

 

 KARARA TÜRK-İŞ VE DİSK!DEN  TEPKİ GELDİ.

DİSK’ten asgari ücret tepkisi:

 “Hükümet; İşçilere Büyümeden, Millî Gelir Artışından Pay Vermeye Yanaşmadı

Açıklanan asgari ücrete yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösteren Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko,şu görüşleri paylaştı:

“Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2018 yılı için net asgari ücreti 199 TL artışla Asgari Geçim İndirimi (AGİ) dahil bin 603 TL olarak belirledi. Karar hükümet ve işveren ittifakıyla alındı. İşçilerin ve sendikaların görüşü her zaman olduğu gibi yine dikkate alınmadı. Hükümet işverenlerle kol kola girdi, işçiye 199 TL zammı reva gördü. Asgari ücretin bin 603 TL olduğu iddiası yanıltıcıdır AGİ hariç asgari ücretin bin 451 TL dir ve işverenler bu miktarı ödeyemeyecektir.İşverenlerin asgari ücrete ‘Evet’ demek için bu şartı ileri sürdüğü ve hükümetin de işverenlerin bu isteğini kabul ettiği sır değil. Bunun anlamı asgari ücret artışının maliyetini işverenlerin sırtından alıp halkın, emekçinin sırtına yıkmak demektir. Devam eden işverenlere dönük 100 TL asgari ücret desteği ve 5 puan SGK prim indirimiyle asgari ücretin işverenlere maliyeti iyice düşürülmüş olacak. Hükümet işverenler için cömert teşviklere devam ederken, işçilere büyümeden, millî gelir artışından pay vermeye yanaşmadı, dahası brüt asgari ücretten 426 TL kesinti yapılmasına karar verdi.Asgari ücretliye ve ailesine ayda bin 603 TL, günde 53 TL ücreti reva görenlere, sıkıysa siz bu ücretle bir ay veya bir gün geçinin diyoruz!”

(TÜRK-İŞ) Başkanı Ergün Atalay,

KABUL EDİLEBİLİR BİR TARAFI YOK

 

“Biz TÜRK-İŞ heyeti olarak bunun bizim için kabul edilir bir tarafının olmadığını ifade ettik  “Bin 603 lira net, 2 bin 29 buçuk lira brüt ortalama 14.17’lik bir zam yapıldı. Biz Türk-İş olarak bundan bir ay önce ilk toplantıda dedik ki devletin resmi kurumu olan TÜİK’in rakamı bizim için geçerlidir. TÜİK resmi rakamını bin 893 lira olarak açıkladı. Bizlerde resmi teklifimizi bin 893 lira olduğunu ifade ettik.Bu karara muhalefet etmeye devam edeceğiz “

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On