425 kınalı keklik doğaya bırakıldı

17 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
195 defa okundu.
425 kınalı keklik doğaya bırakıldı

Kırşehir’in 17 köyünde yaban hayatı çeşitliliğinin korunması amacıyla 425 kınalı keklik doğaya salındı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Akın, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırşehir Şube Müdürlüğünün Mucur ilçesine bağlı Gümüşkümbet ve Dalakçı köyleri arasındaki arazide düzenlenen 2021 Yılı Kanatlı Nakil ve Salımları Programı’na katıldı.

Kınalı keklikleri doğaya bırakan Vali Akın, bu kuşların yaban hayatının çeşitlendirilmesi ve korunması amacıyla doğaya salındığını ifade etti.

İl genelinde 17 köyde 425 kınalı kekliğin doğaya salındığını belirten Akın, “Yaban hayatının desteklenmesi ve doğal dengenin korunmasına katkı sağlayan kınalı keklikler, aynı zamanda doğada süneleri ve keneleri yemesinden dolayı zirai mücadeleye katkı sağlamaktadır. Ülkemizin önemli değerleri arasında yer alan yaban hayatını korumak hepimizin ortak görevidir.” ifadelerini kullandı.

Vali Akın, Gümüşkümbet köyünü de ziyaret ederek çocuklar ve ekmek pişiren kadınlarla sohbet etti.

Programa, Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Hasan Tezer ile ilgili kurum amirleri ve köy muhtarları katıldı.(Haber AA)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On