20 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
256 defa okundu.

 

Yüzlerine Sürdükleri Makyaj Malzemeleri Kabusları Haline Gelebilir

Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra kafamızı kaldırıp baktığımız aynanın karşısında kadınlar daha da güzelleşmek ister. Güzelliklerine güzellik katmak için her kadının olmazsa olmazı haline gelen makyaj malzemelerini kullanırlar ama unuttukları bir şey vardır.  Hemen hemen her kadının markete giderken bile ufakta olsa yüzlerine sürdükleri makyaj malzemeleri kabusları haline gelebilir. Bilinçsiz kullanımının çok basit sağlık sorunlardan ciddi sorunlara kadar birçok rahatsızlığa yol açabileceğini söyleyen kozmetik uzmanı Hatice İnce; “Uygun fiyata güzel görünmek için kullanılan merdiven altı kozmetik ürünleri kansere kadar birçok hastalığa davetiye çıkartıyor. Sahte kozmetik ürünü satışının hızla artması ile birlikte sahte ürün kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan sağlık problemlerinde de önemli artışlar görülüyor. Kozmetik ürünlerdeki denetim eksikliği, sağlık açısından ciddi sorunları beraberinde getiriyor. Uygun olmayan koşullarda, yüksek veya mevzuata aykırı hammadde kullanılarak üretilen ürünlerin bir kısmı Türkiye’de, bir kısmı da Uzakdoğu, Ortadoğu ve bazı Avrupa ülkerinden ithal olarak getiriliyor. Vatandaşlar kozmetik ürünlerini eczanelerden almalı. Bilinçsiz kullanım çok basit sağlık sorunlardan ciddi sorunlara kadar birçok rahatsızlığa yol açabilir. Kozmetik ürün alırken fiyatı önemsememek gerekiyor. Ürünleri dışındaki ambalaja göre almamalıyız. Çok sade bir ambalajı olan ürün, iyi bir firmanındır ve oldukça kaliteli olabilir” şeklinde konuştu.

Kullanıcıların orijinal kozmetik ürünleri alması gerektiğini söyleyen İnce sözlerine şu şekilde devam etti; “İnternet siteleri üzerinden ucuza satılan birçok makyaj malzemesi, merdiven altı tezgahlarda yasal olmayan yollarla üretiliyor. Ünlü markaların sahte ürünlerinin üretildiği bu yerlerde sağlığı tehdit eden kimyasallar kullanılıyor. Ucuza satılan kozmetik ve makyaj boyaları gibi ürünlerin içerisinde kurşun, cıva ve siyanür gibi ölümcül kimyasallar bulunuyor. Kullanıcılar orijinal kozmetik ürün satın almaları gerekiyor” diye konuştu.

SAHTE MAKYAJ BOYALARINA DİKKAT

Kalıcı makyaj yaptırarak alerjik reaksiyonlarla karşılaşan kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor diyen İnce; “İnternet üzerinden sıklıkla satılan ucuz kozmetik ürünleri arasında kalıcı makyaj boyaları da bulunuyor. Bu boyaların birçoğunun sahte olması ve cilt için zararlı kimyasal maddeler içermesi, ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor. Kalıcı makyaj cilt altında boyanın yıllarca kaldığı bir uygulama olması dolayısı ile burada kullanılan boyaların niteliği son derece önem kazanıyor. Akşam yıkadığınızda yüzünüzden silip atacağınız bir makyaj malzemesi olmadığı için kalıcı makyaj son derece özen isteyen bir işlemdir. Dönüşü olmayan hatalara sebep verebilir. Son günlerde kalıcı makyaj yaptırarak alerjik reaksiyonlarla karşılaşan kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Kalitesiz ve gerekli özellikleri taşımayan boyalarla yapılan işlemlerin cilt üzerinde kozmetik olarak bozuk ve telafisi olmayan bir görüntüye sebep oluyor” ifadelerini kullandı.

Haber Nurten Ceylan

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On