40 ARENA GAZETESİ”HALK DEVLETE VE CUMHURİYETE SAHİP ÇIKTI”

16 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
279 defa okundu.
40 ARENA GAZETESİ”HALK DEVLETE VE CUMHURİYETE SAHİP ÇIKTI”

AdsızHava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve bazı Zırhlı Birlik unsurlarının ağırlıklı olarak bu darbe girişiminin içinde yer aldığının tespit edildiğini söyleyen 40 Arena Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık, ” Bu darbe teşebbüsü, TSK emir ve komuta zinciri tarafından ilk andan itibaren reddedilmiştir. Bu durum darbecilerin medya ve internet gibi enformasyon araçlarıyla giriştikleri algı operasyonunu kısa sürede çökertmiştir. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, TBMM üyelerimiz, TSK ile tam bir dayanışma içerisinde, demokrasinin, hukuk devletinin yanında yer alarak bu darbe girişimini önlemişlerdir. Darbe teşebbüsünün anlaşılmasından itibaren, milletimiz sokaklara inerek, tankların önüne geçerek, meydanı darbecilere bırakmayarak demokrasimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkmışlardır. Gerek emniyet teşkilatımız, gerekse savcılarımız, gerekli tedbirleri süratle alarak sürecin önünü geçmişlerdir” ifadesini kullandı.

MİLLET BU ALÇAKLIĞI UNUTMAYACAKTIR

Devletin ve milletin el ele vererek tarihi bir darbe girişimini akamete uğrattığını söyleyen 40 Arena Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık, “Ancak bu girişim sırasında Türkiye maalesef kendi meclisini, kendi kurumlarını bombalayan, kendi vatandaşına kurşun sıkan, bir grubun cinnetine şahit olmuştur. Ülkesini koruması için kendisine emanet edilen silahları, kendisine çevirenlerin sergilediği alçaklığı, bu millet asla unutmayacaktır. Azim ve kararlılıkla devletine sahip çıkan milletimizin, her bir ferdine şükranlarımızı sunuyoruz. Milletimizin asla endişesi olmasın ki, Türkiye darbeler ve cuntalar dönemini bir daha açılmamak üzere kapatmıştır” dedi.

Türkiye bu ihanet teşebbüsünün üstesinden gelerek, demokrasiye ve hukuk devletine olan bağlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olarak darbeye karışan herkesle birlikte paralel devlet yapılanması mensuplarının tamamını ordumuzdan temizlenmesi konusunda Devletimizin yanında olduğumuzu açıklıkla ifade etmek isterim. Devletine ve milletine ihanet eden hiç kimse cezasız kalmayacaktır kalmamalıdır” diye konuştu. Ayrıca siyasi partilerimizden AK PARTİ CHP VE MHP Genel Başkanlarına Kırşehir İl ve İlçe Başkanlarına Göstermiş oldukları sağduyudan dolayı teşekkür ederim.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN