365. Kısa Dönem Erler Yemin Etti

2 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
277 defa okundu.

thumbnail_boztepeaskeryemini-1Kırşehir Jandarma Komutanlığında Vatani Görevlerini Yerine Getirecek Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Vali Necati Şentürk, Kırşehir Jandarma Komutanlığında vatani görevlerini yerine getirecek kısa dönem erlerin Yemin Törenine katıldı.

Boztepe Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Necati Şentürk, Kaymakamlar, il ve ilçe yöneticileri, şehit yakınları ve gaziler, askerler ile aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Yemin Töreninde bir konuşma yapan Kırşehir Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş: “Mehmetçikler burada, askerliğin temel esaslarını, harp sanatını, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığı, ülkenin bölünmez bütünlüğüne inancı, sevgi ve saygıyı, ortak yaşamayı, paylaşmayı, sabır ve fedakarlığı, cesareti, bir askerde bulunması gereken bütün özelliklerin neler olduğunu ve alacakları görevleri yerine getirmek için kendilerine gerekli olan bilgileri öğrenmişlerdir. Genç silah arkadaşlarımız biraz önce milletimiz ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, ailelerinin ve konukların önünde, gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canlarını vereceklerine namusları ve şerefleri üzerine yemin ettiler. Bu yemin, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup, dürüstlüğün, emirlere itaatin simgesidir. Bu anlamlı günün hatırasını ömürleri boyunca kalplerinden çıkarmayacağına eminim.” dedi.

Vali Necati Şentürk’ün, birliğe ilk teslim olan askere ve askerin babasına ödül verdiği tören, Kısa Dönem Erlerin Yemin Merasiminin ardından Jandarma Marşını okumaları ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN