357/1 kısa dönem erler yemin etti

30 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
791 defa okundu.

357/1 kısa dönem askerlerin yemin töreni Cuma günü saat 10.30’da kapalı spor salon’unda yapıldı.
Törende Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Alay Komutanı Jandarma albay Murat
Bulut ve çok sayıda kurum yetkililerinin yanı sıra yemin töreninde aileler katıldı.
Kısa bir geçit töreninin ardından yoğun alkış alan kısa dönem erler yemin töreni için tören mangası halinde silah başına geçerek yemin etiler .
Yemin eden askerlerin aileleri yemin esnasında duygulu anlar yaşarken yoğun alkış aldı.
Yemin töreni bitiminden sonra en çok göz yaşını askerlerin anneleri döktü ve kapalı spor salonunda çok duygulu anlar yaşandı.
Yemin töreninin ardından Alay Komutanı Jandarma Alb. Murat Bulut bir konuşma yaparak şunları söyledi:
Sayın Valim, Değerli konuklar,Kıymetli Silah Arkadaşlarım
Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı’nda eğitimlerini sürdüren 357. kısa dönem erlerimizin yemin törenine katılarak bizleri onurlandırdınız.
Şahsım ve İl jandarma Alay Komutanlığı personeli adına saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
Değerli anne ve babalar vatan hizmetini yerine getirmek için coşku ve heyecan ile bu kutsal ocağı koşarak gelen evlatlarınız onur ve gurur ile dimdik karşınızda durmaktadırlar.
Mehmetçikler 3 hafta gibi kısa bir sürede askerliğin temel esaslarını harp sanatını Atatürk ilke ve inkilaplarını bağlılığının önemini ülkenin bölünmez bütünlüğüne inancı karşılıklı sevgi ve saygıyı ortak yaşamayı paylaşmayı sabır ve tahammülü fedakarlığı cesareti ve gelecekte alacakları görevleri yerine getirmek için gerekli olan bilgileri öğrenmişlerdir.
Onlarla ne kadar övünseniz azdır.
Genç Silah Arkadaşlarım; sizler biraz önce milletimiz ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne,baba ve kıymetli konukların tanıklığında silah arkadaşlarınızla omuz omuza gerektiğinde vatan Cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine yemin ettiniz.
Ettiğiniz bu yemin vatan ve millet sevgisi vazife namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün emirlere mutlaka itaatin simgesi ve kahraman Türk ordusuna mensup olduğunuzun kabul belgesidir.
Şuandan itibaren vatan hizmeti görevini sizden önceki büyüklerinizden devraldınız.
Kutsal nöbeti yerine getirip sizden sonraki kardeşlerinize bayrağı devredeceksiniz.
Eminim ki bugünü daima hatırlayacaksınız.
Yemininize bağlı kalıp Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması ve suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi için kanun ve emirlere mutlak itaat edeceksiniz.
Taşıdığınız üniformanın yüce türk ulusunun şerefinin simgesi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin aynası olduğunu unutmayınız.
Laik,demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğü bağımsızlığı için gerektiğinde gözünü kırpmadan canınızı feda etmeye hazır olacaksınız.
Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan kanunları kendinize daima rehber edineceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur.
Türkiye Cumhuriyeti sizlerin sarsılmaz omuzlarından daima yükselecek, bayrağımız sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir .
Ettiğiniz yemin sizlere ailelerinize Türk Silahlı Kuvvetlerine ve yüze milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, hepinizin gözlerinden öperim.diyerek konuşmasına son verdi.
Konuşmanın ardından kısa dönem askerlerle birlikte aile fotoğraflarının çekilmesi ve resepsiyona geçilmesiyle birlikte sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN