35 milyar TL’lik proje ilimizi de kapsıyor

9 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
497 defa okundu.
35 milyar TL’lik proje ilimizi de kapsıyor

Eroğlu: “2019 yılında bitirilmesi planlanan proje 35 milyar TL’ye mal olacak”

121120140834038302164_2            Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Güneydoğu Anadolu Projesi ve Konya Ovası Projesi’nin ardından İç Anadolu’yu kalkındıracak yeni bir büyük projeyi daha hayata geçirecek.

Bakan Veysel Eroğlu’nun yaptığı açıklamada belirttiği proje ilimizi de kapsayacak.

2019 yılında bitirilmesi planlanan proje 35 milyar TL’ye mal olacak.

Orta Anadolu Gelişim Projesi adı verilen Kırşehir, Ankara, Amasya, Eskişehir, Kırıkkale, Çorum, Çankırı, Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Tokat ve Sivas’ı kapsayan proje kapsamında 3 bin 360 tesis inşa edilecek. 2019 yılında bitirilmesi planlanan proje 35 milyar TL’ye mal olacak.

Çorum Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında proje hakkında bilgi veren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’de kalkınma projelerinin olduğunu söyleyerek, “En eskisi GAP, Güneydoğu Anadolu Projesi ama GAP sürünerek gidiyordu herkes GAP’ı gaptırmam diyordu. Ama GAP’ı gapmayalım, gapmasınlar ama biz bitireceğiz.

Sayın Başbakanımız GAP’ın bitiş yılı olarak 2019 yılını belirledi. GAP var KOP, Konya Ovası Projesi var. Ama İç Anadolu ile ilgili çok büyük proje hazırlandı ve 2019 yılında GAP’la birlikte bitsin diye milletvekillerimiz çalışma yaptı. Arkadaşlarımız bu konuda 8 ay çalışma neticesinde başta bunun mesuliyetini Çorumlu olduğu için Müsteşarımız Prof. Dr. Lütfi Akça’ya verdik. Çorum da dahil olmak üzere Orta Anadolu diye isim koymuşlar. Orta Anadolu Gelişim Projesi hazırladık.

Bunu duyurmanızı istiyoruz. Bunu Çorum’da duyuralım dedik. Bunu Başbakanımız açıklayacak ama bunu ben size tüyo vermek için söylüyorum. Orta Anadolu’daki şehirlere 3 bin 306 tane tesis 2019 yılına kadar tamamlanacak ve 35 milyar TL Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yatırım yapılacak.

Hedef şu, geçmişteki projeleri çok eski başladı ama bu çok hızlı başlayacak çok hızlı bitecek. Bugün de bunun startını veriyoruz. Orta Anadolu Gelişim Projesi, Orta GEP, büyük proje. 35 milyar TL’lik 3 bin 306 tane tesis. Bunun şakası yok nerede ne zaman, kim yapacak, neyi yapacak hepsi var. Biz zamanla yarışıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN