33 Yıllık Çalışmalar Sergileniyor

20 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
569 defa okundu.
33 Yıllık Çalışmalar Sergileniyor

 

Arkeolojik Çalışmalar Valilikte Sergileniyor

 

Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü, Valilik giriş katında faaliyetlerini sergiliyor.

Sergiyi gezerek Yassıhöyük Kazı Heyeti Başkanı Masako Omura’dan bilgiler alan Vali Necati Şentürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugünkü sergide 30 yılı aşkın süren bir çalışmanın fotoğraflarının yer aldığını söyledi.

Kalehöyük, Yassıhöyük ve Büklükale’de yürütülen kazı çalışmalarının tarihe önemli ışıklar tuttuğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Anadolu medeniyetler beşiği, Anadolu medeniyetlerin kesişme noktası, medeniyetler mezarlığıdır. Bu topraklarda o kadar çok medeniyetler yaşamış, o kadar çok medeniyetler gelip geçmiş ki her bir medeniyetin kalıntıları var. Kaman Kalehöyük kazılarında 10 bin yıllık medeniyetlerin izlerine rastlanıyor. Orada çok ciddi bir çalışma yürütülmektedir. Kazıların başlangıcında Japon Prens Mikasa da Kaman’a gelerek çalışmanın ciddiyetini ortaya koymuştur. Buradaki çalışmalar ve iki ülke vatandaşları arasındaki ilişkiler Türk-Japon dostluğunu pekiştirmektedir. Hatta geçtiğimiz haftalarda Dr. Sachihiro Omura, Japonya’dan Devlet Nişanına layık görülmüştü. Sachihiro Omura ve bayan Masako Omura, iki ülke arasındaki dostluk köprülerini kuran ve genişleten insanlardır. Kendileri büyük bir fedakârlıkla, sabırla, ilmin ışığında yorucu bir çalışmayla 33 yıldır bölgemizde çalıştılar, Kırşehir’e, Kaman’a hizmet ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kalehöyük, Yassıhöyük ve Büklükale’de yürütülen çalışmalar hakkında Vali Necati Şentürk bilgiler veren Yassıhöyük Kazı Heyeti Başkanı Masako Omura da konuşmasında, kendilerine verdikleri desteklerden dolayı başta Vali Necati Şentürk olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program, Vali Necati Şentürk’ün 1985’ten Günümüze isimli sergiyi gezerek fotoğrafları incelemesi ve çalışmalar hakkında Yassıhöyük Kazı Heyeti Başkanı Masako Omura’dan bilgiler alması ile sona erdi.

VALİLİK BASIN BÜROSU

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On