30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

29 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
483 defa okundu.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

chpde-karaosmanoglu-donemi-basladi20c9057e126d97903b3c

CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

 

CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Karaosmanoğlu mesajında, ‘Zafer  Bayramı aynı zamanda tam bağımsız ulusal egemenliğe dayalı laik,demokratik, devrimci Türkiye’nin kurulmasının yolunu açmıştır’ dedi.

Karaosmanoğlu mesajında; “Tarihimizin en önemli kilometre taşlarından olan 26 Ağustos 1922 ‘deki büyük taarruz ve Başkomutanlık meydan muharebesi sonucunda 30 Ağustos Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarının emperyalizme karşı vermiş olduğu ulusal kurtuluş mücadelesinin zaferlerle taçlandırdığı ve tüm ezilen ve sömürülen halklara örnek teşkil edecek  tarihi bir gündür.

30 Ağustos Zafer  Bayramı aynı zamanda tam bağımsız ulusal egemenliğe dayalı laik,demokratik, devrimci Türkiye’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

Ulusumuzun kararlılığı ve kahraman ordumuzun cesaretini büyük zafere dönüştürerek onurumuzu koruyan ve varlığımızı güçlendiren Yüce Atatürk kurduğu Cumhuriyet ve gerçekleştirdiği devrimlerle bizlere çağdaş bir devlet ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir.

Cumhuriyetimizin sağlam temellerine ve sarsılmaz ilkelerine dayanarak sürekli gelişen Türkiye Cumhuriyeti değerleri sayesinde yarınlara güvenle bakabilmektedir.

30 Ağustos Türkiye’miz için askeri zaferden de öte daha büyük anlama sahiptir,Orduyla halkın birlikte zaferi olarak görülmesi daha doğru olacaktır.Halkımızın sömürgeden ve kölelikten kurtularak özgürlüğe ulaşmasını sağladığı kadar kul olmaktan çıkarak özgür bir yurttaş olmayı da ifade etmektedir.

Ancak dün olduğu gibi bugünde ülkemizi parçalama hayali kuranlar rüzgar ekerek başına gelecek fırtınadan yok olacağından habersiz ülkemizi ayrıştırmaya çalışarak her gün yeni kanlı planlarıyla ülkemiz üzerinde yaratmaya çalıştığı huzursuzlukların kendi başlarını yakacağını düşünememektedirler.

Bu güzel ülkemizde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan zaferler kazanan başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını coşkuyla Kutluyorum.” iadelerine yer verdi.

 

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN