3 Yıl Sonra Gerçekleşen Hayal

27 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
646 defa okundu.
3 Yıl Sonra Gerçekleşen Hayal

75 Yaşındaki Emekli Ali Osman Yurdugüzel, 3 Yıldır Beklettiği Hediyesini, Sahibine Konserde Verdi

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivalinin 3. Gününde Halk Müziği sanatçılarından Gülşen Kutlu sahne aldı. Kutlu’yu dinlemek için farklı illerden dahi gelenler oldu. Büyük bir hayran kitlesi barından Kutlu’nun bir hayranı ise ilimizde bulunan eski esnaflardan olan 75 Yaşındaki Emekli Ali Osman Yurdugüzel. Emekli pazarcı Yurdugüzel, 3 yıldır bir hayali vardı ve onu ilimizde gerçekleşen Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivalinin 3. Gününde gerçekleştirebildi. Kütüklere ve ağaçlara hayat veren, çoğu kişinin çöp olarak gördüğü odun parçalarını değerlendirerek israf etmeden el işlemeleri süs eşyalarına çeviren Yurdugüzel, 3 yıl önce yaptığı üzerinde Usta Sanatçı Neşet Ertaş’ın Resminin bulunduğu ışıklı süs kabağını yıllar sonra hediyenin sahibi olan Halk Müziği sanatçılarından Gülşen Kutlu’ya ilimizde gerçekleşen konserde ulaştırabildi. 3 yıldır hediyeyi verebilmek için fırsat kolladığı fakat bir türlü vermesine imkan bulamayan Yurdugüzel, sonunda hayaline geçte olsa kavuştu. Kutlu Şarkılarını seslendirirken sahneye çıkıp hediyesini taktim eden 75 yaşında ki Yurdugüzel, göstermiş olduğu incelikle herkesi kendine hayran bıraktı. Aldığı hediye karşısında duygularını dile getiren Kutlu, şu ifadelere yer verdi; “çok güzel bir hediye. Çok ince düşünülmüş. Aldığım hediye benim için çok manidar. Çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

3 yıl sonra hayaline kavuşan Yurdugüzel, ise Gazetemiz 40 Arena Muhabirine yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Gözlerden ırak evimin bir köşesinde kabak oymalarından lambalar ve farklı tarzlarda süs eşyaları yapıyorum. 15 yıldır bu işi yapıyorum. Asıl mesleğim uzun yol şoförlüğüydü. 1997 yılında emekli oldum, ardından da kendimi süs eşyaları yapmaya adadım. Büyük bir titizlikle hazırlıyorum. Süs eşyalarımı gözüm gibi koruyorum ve bana ulaşan vatandaşlarla buluşturuyorum. Saygıdeğer Gülşen Kutlu’ya yapmış olduğum bu hediyeyi 3 yıl önce yaptım ve yıllardır yapmış olduğum hediyeyi vermenin fırsatını kolluyordum. Bir türlü nasip olmamıştı. Nasip bugüneymiş. 3 yıl sonra hayalim gerçek oldu. İlimizde gerçekleşen konserde hediye mi ulaştırdım ve mutluyum” diye konuştu.

ATATÜRK VE NEŞET ERTAŞ HAYRANI

Eserlerinde Atatürk ve Neşet Ertaş’ın siluetleri ile sözlerini çokça kullanan Ali Osman Yurdugüzel, “Atatürk ve Neşet Ertaş hayranıyım. Atatürk olmasa bu günlere gelemezdik. Neşet Ertaş ise Kırşehir’i tanıtan isim oldu” dedi.

Eşinin yaptığı işlere destek verdiğini dile getiren Nebahat Yurdugüzel ise, “1968’den bu yana beraberiz. 4 çocuğumuz var. Onların yuvalarını kurduk. Biz buradayız. Ali Osman Bey evin altında el sanatları yapıyor. Ben de elimden geldiği kadar eşime yardımcı oluyorum. Beraber yaptığımız işi seviyoruz. İnsanların çöpe attıkları ürünleri değerlendiriyoruz. Atık maddeleri atmasınlar bize getirsinler bizler de eser ortaya çıkartıp onlara hediye edelim” ifadelerini kullandı.

Haber Serhat Erdoğan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On