3 TUTUKLU SANIKTAN 1’İ TAHLİYE EDİLDİ

5 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
214 defa okundu.
3 TUTUKLU SANIKTAN 1’İ TAHLİYE EDİLDİ

KIRŞEHİR’DE 8 EYLÜL TARİHİNDE GERÇEKLEŞEN VE 3 İŞ YERİNİN YAKILMASI İLE 25 İŞ YERİNİN ZARAR GÖRDÜĞÜ DAVANIN DURUŞMASINDA 3 TUTUKLU SANIKTAN 1’İNİN TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir’de 8 Eylül Tarihinde Gerçekleşen ve 3 İş Yerinin Yakılması İle 25 İş Yerinin Zarar Gördüğü Davanın Duruşmasında 3 Tutuklu Sanıktan 1’inin Tahliyesine Karar Verildi. 

Kırşehir’de 8 Eylül tarihinde gerçekleşen ve 3 iş yerinin yakılması ile 25 iş yerinin zarar gördüğü davanın duruşmasında 3 tutuklu sanıktan 1’inin tahliyesine karar verildi.
Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen ve Yargıtay 5. Dairesi tarafından dosyaları birleştirilen davada tutuklu sanıklar R.D., R.A. ve Ş.K. ile tutuksuz yargılanan S.M. hazır bulundu. Savcının tutuklu sanıklardan Ş.K.’nın tahliyesini talep etmesi üzerine müdafi avukatları, öldürme kastının gerçekleşmemesi nedeniyle sanıkların tutukluluk hallerinin eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savundu. Müşteki avukatları ise tarihte bu tür olayların vuku bulduğunu ve tutuksuz yargılanan sanıklarla ilgili de tutuklama talebinde bulundu.
Mahkemeyi Kırşehir’de Mardin HDP milletvekili Erol Dora da takip etti.
Kitabevi davasında 6’sı tutuklu 17 sanık hakim karşısına çıkmıştı. Sanıklar TCK’nın 216/1, 151, 53, 63,2/1,7/1 maddeleri ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 28/1, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme, bunların hareketlerin katılma, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, mala zarar verme, iş yeri ve mülk dokunulmazlığını ihlal etme, siyasi parti binasına zarar verme, yangın çıkartarak, öldürmeye teşebbüs’ suçlarından yargılanıyordu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On