“3 Kurala Uyalım”

19 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1053 defa okundu.
“3 Kurala Uyalım”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Doktoru Ahmet Hakkı:
“3 Kurala Uyalım”
Bütün Dünya’yı etkisi altına alan Korona virüs hakkında dikkat etmemizin gerektiği ve uyulması gereken kurallar ile ilgili Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uzman Kulak Burun Boğaz (KBB) Doktoru Ahmet Hakkı Kırşehir halkını bilgilendirdi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uzman Kulak Burun Boğaz (KBB) Doktoru Ahmet Hakkı yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti; “ Aslında en başından beri tekrar tekrar dile getirilen dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Sayın Sağlık bakanımızın, ekip arkadaşlarımın ve bütün sağlık çalışanlarımızın da dediği gibi 3 önemli kuralımız var bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. Bu kurallar 1- Hijyen, 2- Maske kullanımı, 3- Sosyal Mesafe bu altın kurallara dikkat edip uymamız gerçekten bu kötü süreci en hafif şekilde atlatmamız adına bir anahtar niteliğindedir. Bu uygulamaların yapılmadığı süreç zarfında ki vaka sayısı, hasta artışı ve hastane doluluk oranları gözler önüne getirildi. Tekrar bu süreci yaşamamak adına bu kurallara ciddi anlamda uymaya özen göstermemiz gerekiyor. Bu kurallara uyduktan sonra bütün sayılarda nasıl bir düşüş olduğunu gördük. Bu kurallara uyarak biz bu hastalığın bütün ülkeye yayılmasının önüne geçmeye çalışıyoruz.
Peki bu ne zamana kadar? Aşı uygulamaları ile birlikte toplum bağışıklığı kazanılana kadar. Toplum bağışıklığı kazanıldıktan sonra bu sıkıntı ortadan kalkacak. Toplum bağışıklığının kazanılmasının da iki yolu vardır bunlar; 1- Aşı uygulamaları, 2- Dikkatsizce davranıp bu söylediğimiz kurallara uymayarak herkesin kendini ve çevresindekileri virüse, ölüme terk ederek. Biz bütün Ülke olarak buna izin vermemek adına aşı uygulamaları başlayana kadar hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarına muhakkak uymamız gerekiyor. Bu kurallar bizim millet olarak bu süreci en kısa ve en güvenli şekilde atlatmamıza olanak sağlayacaktır. Milletimiz mümkün oldukça Sayın Sağlık Bakanımız ve ekip arkadaşlarımızın tavsiyesine uymamız, mümkün oldukça kendimizi korumamız gerekiyor. Böyle sıkıntılı bir süreçte yapabileceğimiz tek şey korunmak ve bunu sağlayabilmek tamamen bizim elimizde. Şu sıralarda içerisinde bulunduğumuz Kış mevsimin de ekstra dikkatli olmamız gerekiyor. Sürekli kapalı alanlar içerisinde vakit geçiriyoruz ve bulunduğumuz yerleri yağmur, kar, soğuk gibi durumlardan dolayı yeterince havalandıramıyoruz. Bundan kaynaklı olarak kış mevsiminde daha hızlı bulaşma ihtimali olan Korona virüse yenik düşmemek için verilen kurallara uymaya özen göstermeliyiz.
(HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On