3 KUMBARA FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİM PROGRAMI ‘EĞİTMEN EĞİTİMİ’ KIRŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİ

19 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
500 defa okundu.
3 KUMBARA FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİM PROGRAMI ‘EĞİTMEN EĞİTİMİ’ KIRŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİ

1447762086_IMG_3449Çocuklara tasarruf bilincini aşılamayı hedefleyen ve şimdiye kadar 38 ilde 271.182 öğrenciye ulaşan ‘3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı’ Van’dan sonra Kırşehir’de ‘Eğitmen Eğitimi’ni gerçekleştirdi. Bu kapsamda; Kırşehir’de 43 öğretmen, eğitim bilimci ve yazar Özgür Bolat ile bir araya geldi. Eğitimin ardından, öğretmenler Kırşehir’de bu dönem 77 okulda, 194 şubede 3.723 öğrenciye finansal okuryazarlık eğitimi verecek.

 

 

Doğuş Grubu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği, Para Durumu’nun katkısı ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) gözlemciliğinde yürütülen ‘3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı’na paralel olarak gerçekleştirilen ‘Eğitmen Eğitimi’ Türkiye genelinde devam ediyor. İlki Van’da düzenlenen ‘Eğitmen Eğitimi’nin ikinci durağı Kırşehir oldu. Program kapsamında 43 öğretmen, Eğitim Bilimci ve Yazar Özgür Bolat ile bir araya geldi.

‘3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Program’ ekibi tarafından programa ilişkin bilgilerin aktarıldığı ‘Eğitmen Eğitimi’nin ardından 43 öğretmen Kırşehir’deki toplam 77 okulda 194 şubede 3.723 öğrenciye finansal okuryazarlık dersleri verecek. Ayrıca eğitim alan tüm 4. Sınıf öğrencilerine kumbara hediye edilecek.

‘3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı’ Türkiye’de öğrenim gören ilkokul 4.sınıf öğrencilerine ve velilerine finansal okuryazarlık konusunda özellikle para yönetimi, harçlık yönetimi, bütçe yönetimi, birikim, paylaşım, harcama konularında kitlesel farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalar yapıyor. 2017 yılına kadar devam edecek 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı’yla toplam 500 bin çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.

Tasarruf kavramının yanı sıra para, istek, ihtiyaç, birikim, paylaşım kavramlarının da eğlenceli bir yolla anlatıldığı ‘3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı’ kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında alanında uzman eğitmenlerle yürütülen program dahilinde öğrencilere hedef belirleme ve hedefe ulaşma sistematik bir şekilde aktarılırken, öğretmenler ve ebeveynlerin de eğitim sürecinden faydalanması amaçlanıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On