3. Grup Eğitimi Başladı

25 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
220 defa okundu.
3. Grup Eğitimi Başladı

6ANKA Personel Temel Eğitim Programının 3. Grup Eğitimi Başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen Anka Personel Temel Eğitim Programının üçüncü grup eğitimi başladı.
Program açılışına; Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Erhan Bolat katıldı.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara; “Kırşehir’imizde üçüncü grup Anka Eğitim Destek Programına hoşgeldiniz. Kırşehir’imiz tarihsel dokusu yüksek, Selçukludan bu yana yeşeren ve tohum kenti olarak adlandırılan bir İl’dir. Aşıkpaşa’sı, Ahi Evran-ı Velisi, Cacabey’i ve Türkiye’nin gururu Neşet Ertaş’ı ile maarif bir İl. Bunun yanı sıra Kırşehir Sosyal Hizmet kuruluşları ve sosyal hizmet alanında güçlüdür. Tabir-i caizse doğuştan mezara kadar bütün kuruluşları mevcuttur. Önceki iki eğitimin çok verimli olduğu ve arkadaşların duyarlı ve alakalı olduklarını 8 İlden 11 Çodem’in ciddi şekilde kaynaştıklarını gözlemledik. Bu grubun da aynı şekilde istifade edeceğini ümit ediyor ve eğitimin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi.
Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu konuşmasında; “ Anka eğitimini sadece belirli meslek gruplarının eğitim alacağı bir algısı olarak görmeyeceğiz. Böyle bir anlayış eksik bir anlayıştır. Biz bir makinanın farklı parçalarıyız. O yüzden biz çocuklarla muhattap olan, hizmetlisi, güvenliği, psikoloğu, uzmanı, doktoru ve idarecisi hepimiz bir taraf olan insanlarız. Bu taraflar çocuğun yüksek yararını düşünmesi gereken taraflardır. Bu sebeple bu tarafların hepsinin aynı eğitimi görmesi gerekmektedir. Bu anlayışla Anka eğitimini Çodemlerde çalışan bütün bireylere gösterilmesi ve bu konuda yol gösterici harita olmasını diliyorum”dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN