NEŞET ERTAŞ

23 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
459 defa okundu.

Neşet Ertaş’ı 27. Ahilik kutlamalarında türküleriyle anacağız

Büyük Usta Neşet Ertaş’ı ölüm yıl dönümünde anmak amacıyla 25 Eylül 2014 Perşembe günü Cacabey Meydanında saat 19.30’da Mersin Devlet Opera ve Balesi Senfoni Orkestrası Senfonik Neşet Ertaş Türküleri Konseri verecek.

Anma Günü ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;“Neşet Ertaş’ı, vefatının ikinci sene-i devriyesinde rahmetle, minnetle yad ediyoruz.

Ertaş çocukluğundan itibaren çok büyük acılar, ayrılıklar, yeri doldurulmaz kayıplar ve tarifi mümkün olmayan yoksulluk yaşadı. Kendi de bunu dizelerinde ifade ediyordu.

aripti, garip yaşadı, bir garip olarak 2 yıl önce aramızdan ayrıldı.

Hakk’a yürüdü. ‘Bir ayrılık, bir yoksulluk, bir de ölüm’ diyordu.

Hiç kuşkusuz, bizi sessiz bıraktı. Tesellimiz şu ki inşallah çocuk yaşta kaybettiği annesi Döne’ye, babası Muharrem Ertaş’a, nice sevdiğine, en önemlisi de aslına kavuştu.

Neşet Ertaş bu topraklarda Anadolu’nun sesi olmuş çok önemli bir ozandır.

Büyük Üstad Neşet Ertaş’tan biz; aşkı, sevmeyi, ağlamayı öğrendik.

Neşet ustamız sadece bir aşık değil,  sözüyle, özüyle, yaşantısıyla büyük bir üstattı.

Bizde bu toprakların sesini, Neşet Ertaş Ustamızı yaşatabilmek, gelecek nesillere onun felsefesi ve düşüncesini aktarabilmek için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz.

Bu toprakların sessiz haykırışını bozlaklarıyla taşıyan ustayı anmak için 25 Eylül 2014 Perşembe Günü Hoca Ahmet Yesevi Camiinde öğle namazından önce okunacak Mevlid-i Şerifin ardından büyük üstad’ın kabri ziyaret edilecek.

Aynı gün Cacabey Meydanında saat 19.30’da gerçekleşecek konserle kulaklarımızın pası silinecek.images

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN